Czarny to najsmutniejszy kolor w naszej kulturze. Zakładamy go przy smutnych okazjach jak np. pogrzeb. Czarny jednak nie musi być kolorem wprowadzającym we wnętrzach ponurą atmosferę. Wystarczy rozweselić go ciepłą barwą. Idealnie kontrastuje, rozwesela i rozjaśnia wnętrze żółty – kolor słońca.

black-yellow1

Żółty i czarny na białym tle idealnie się ze sobą kontrastują. Podczas gdy czarny zasmuca, żółty go rozwesela. Gdy żółty rozjaśnia wnętrze, czarny dodaje mu harmonii. Kiedy i gdzie najlepiej łączyć ze sobą te dwa kolory? Dobrym rozwiązaniem jest kuchnia, jadalnia, salon lub sypialnia. Są to pomieszczenia w którym wykorzystanie obu kolorów odda charakter domowników oraz klimat wnętrza. Czarna, nowoczesna kuchnia z akcentami słonecznych kolorów będzie elegancka i nietuzinkowa. Biała natomiast, w której podkreślimy akcenty kolorem czarnym np. sprzęt AGD, garnki czy naczynia lub armatura oraz dopełnimy wszystko żółtymi detalami w postaci słonecznych kwiatów będzie idealnie pasować do wnętrz w stylu skandynawskim, vintage lub retro.

black-yellow2

Salon, w którym chcemy zastosować czarno-żółte kolory powinien być zaaranżowany subtelnie i elegancko. Nie warto przesadzać z bibelotami. Czarna sofa z czarnymi poduszkami oraz małymi żółtymi detalami jak np. rysowane kwiaty w kolorze żółtym na dwóch poduszkach, w zupełności wystarczy. To samo dotyczy jadalni czy sypialni. O ile w miejscu spożywania posiłków możemy pozwolić sobie na nieco więcej słonecznego koloru, tak w pomieszczeniu przeznaczonym do spania zalecamy więcej czerni niż żółci. Powodem jest przede wszystkim pobudzający emocje i dodający energii kolor słońca. W sypialni jednak chodzi o odpoczynek i relaks. Pięknie skomponowane będą czarne ściany, podłoga i szafki z żółtymi kloszami lamp i detalami na pościeli.

black-yellow3

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Żółty rozpromienia pomieszczenie, czarny dodaje charakteru i elegancji. Zarówno w stylu vintage, nowoczesnym czy skandynawskim zestawienie tych kolorów będzie wyglądać idealnie. Pod warunkiem oczywiście odpowiednich proporcji w doborze detali. Prosta i  nowoczesna seria Berker Glasserie będzie pasować do każdego stylu oraz pięknie podkreślać intensywność wybranych kolorów.