Styl minimalistyczny kojarzy się przede wszystkim z barwą białą lub czarną dopełnianymi przez stalowe akcenty. Płaskie powierzchnie, proste przedmioty, brak zbędnych elementów dekoracji – to kwintesencja tego stylu. Można by powiedzieć, że jest on zimny i surowy. Jednak dzięki kolorowym dodatkom styl minimalistyczny można ocieplić.

Dobrymi kolorami dopełniającymi i ocieplającymi minimalistyczne wnętrza są barwy natury – zielony, brązowy, niebieski. Kolory te idealnie kontrastują się z zimną bielą czy czarnym. Na przykład w minimalistycznej kuchni, białe fronty szafek złamane mogą być drewnianymi. Ten dodatek brązu w kuchni doda jej ciepła i odmieni wnętrze. W przypadku kuchni, wykorzystanie w niej żywo zieloną roślinność doda życia. Możemy wykorzystać na przykład rosnące w małych doniczkach przyprawy jak bazylia czy oregano. Poza dekoracyjnym, zielonym akcentem zyskamy piękny zapach oraz świeże przyprawy do naszych posiłków. 

minimalist brown (2)

Źródło zdjęć: www.ekvan.com/

Jeśli nasz dom posiada kuchnie połączoną z salonem, dzięki wykorzystaniu brązowych akcentów w kuchni możemy ocieplić nasz salon również dzięki tej barwie. Skoro wykorzystaliśmy brązy na frontach szafek, teraz możemy zdecydować się na brązowe meble w salonie. Sofa w tym odcieniu sama będzie zapraszać do wypoczynku. Sam brąz możemy tutaj dodatkowo przełamać np. granatowymi, zielonymi lub purpurowymi poduszkami lub pledem. Dopełnieniem ciepła i minimalistycznej formy będzie stolik kawowy wykonany z kawałka drzewa przykrytego szklanym blatem ze stalowym wykończeniem. Elementem łączącym te dwa pomieszczenia mogą być np. zimnostalowe, proste w formie lampy – zarówno w kuchni jak i salonie powinny mieć ten sam kształt i fakturę tworząc jednakową przestrzeń i łącząc niejako pomieszczenia. 

Skoro zdecydowaliśmy się na ciepły minimalistyczny styl w domu, warto wykorzystywać roślinność w każdym pomieszczeniu. Omówiony salon z kuchnią można pięknie połączyć barwą, fakturą i kształtem z łazienką czy sypialnią. Ważne, aby zdecydować się na góra dwa intensywne kolory, które będą utrzymane w całym budynku. Wówczas osiągniemy harmonię i ład tak oczekiwane w stylu minimalistycznym. Pamiętajmy jednak aby detale nie wyróżniały się zbytnio a raczej dopełniały minimalistyczny styl wnętrza. Do takich rozwiązań szczególnie proponujemy serię Berker B.7 – klasyczny kształt oraz szeroka gama wykończenia ramek dają możliwość dobrania łączników do każdego pomieszczenia.