Dla każdego z nas wnętrza mieszkań i domów naszych dziadków są wyjątkowe. Tykający zegar, zapach pościeli czy kolor zasłon w oknach. Te elementy sprawiają, że wnętrza w których przebywają nasi dziadkowie są wyjątkowe. I nawet jeśli dla nich nie ma to większego znaczenia – dla nas, wnuków i prawnuków jest szczególne.

Obecni dziadkowie to osoby urodzone między 1920 a 1970 rokiem. Z jednej strony mogą to być osoby mające ponad 90 lat jak również ‘młodsi’, 45 letni dziadkowie. Jakie to ma znaczenie dla dekoracji wnętrz w ich domach? Są to osoby, które lata swojej młodości przeżywały w okresie wojny oraz PRL a to w pewien sposób odcisnęło się na aranżacji ich domów i mieszkań. Przede wszystkim czasy powojenne kojarzą się z brakiem wszystkiego. Sklepy świeciły pustkami więc zadowalano się tym, co udało się ‘zdobyć’. Każdy tapczan, dywan czy meblościanka były wręcz na wagę złota. Przedmioty te, pomimo tylu lat nadal stoją w mieszkaniach naszych dziadków, przypominając te trudne czasy, ale też przenosząc historie i pokazując jak współczesne przedmioty są słabej jakości w porównaniu z tymi sprzed lat. Różnorodność zdobyczy powoduje też pewnego rodzaju chaos we wnętrzach. Nie oznacza to zatem nudy i szarości – przedmioty są różne, w różne wzory i kształty co powoduje, że wnętrza stają się ciekawe i kolorowe.

PRL (2)

Obecnie wraca moda na wnętrza w stylu PRL. Aranżacja wnętrz w tamtym stylu przede wszystkim nie jest kosztowana. Meble i dodatki można znaleźć za niewielką cenę na targach staroci lub po prostu w domach naszych dziadków. Po odnowieniu tworzyć będą ciekawą i niepowtarzalną aranżację. Dla stylu PRL charakterystyczny jest także połysk – meblościanek i regałów. Aranżacja wnętrz w stylu PRL bogata jest w obrusy, firanki czy charakterystyczne zbiory szkliwionej ceramiki. Kolorystyka może być dowolna. Nie ma tu reguły w łączeniu kolorów, wzorów czy faktur. Tak samo elementy dekoracji – powinny nawiązywać do okresu PRL. Stąd też proponujemy serię Berker Arsys, która swoim kształtem oraz materiałem w 100% pasuje do stylu panującego w mieszkaniach i domach naszych dziadków.