Przybycie na świat nowego członka rodziny to niezwykłe wydarzenie dla każdego domownika. Wymaga też odpowiedniego przygotowania naszego domu dla tego małego stworzenia, które niebawem sprawi, że wszystko będzie się kręcić wokół niego. Czy jest to proste zadanie? Zdecydowanie nie jeśli chcemy je zrobić porządnie.

Dzień w którym dowiadujemy się, że nasza rodzina się powiększa jest szczególnym dniem dla każdego rodzica. W naszych głowach i sercach wirują uczucia miłości i zdenerwowania, czy aby we wszystkim damy sobie radę. Wybór odpowiednich mebli oraz sprzętów do naszego domu może nam to zadanie ułatwić. A od dnia w którym dowiedzieliśmy się o ciąży jest jeszcze sporo czasu na przygotowania. Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się co już mamy, co możemy otrzymać od naszego rodzeństwa, kuzynostwa czy znajomych, co możemy pożyczyć a co jest niezbędne dla nas i jesteśmy zdecydowani to kupić. Podstawowym elementem wyposażenia naszego domu jest odpowiednie łóżeczko dla nowo narodzonego bobasa. Możemy zdecydować się na osobne, trwałe łóżeczko, które posiada dwie wysokości ułożenia materaca. Drugą opcją jest również trwałe łóżeczko (z drewna, PVC czy aluminium) które dostawiane jest do naszego łóżka tworząc odpowiednie przedłużenie naszego materaca tak, że mamy możliwość bezpośredniego dostępu do dziecka. Trzecim rozwiązaniem jest łóżeczko turystyczne wykonane z folii i PCV. Posiada ono odpowiednią siatkę, przez którą widzimy nasze maleństwo, można je łatwo składać i rozkładać, ma też możliwość otworzenia jednej części tak, aby móc sięgnąć do dziecka. To od nas zależy którą wersję wybierzemy.

baby room

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia sypialni jest osobna szafka na dziecięce ciuszki oraz zabawki. Warto również zastanowić się nad przewijakiem, który zdecydowanie ułatwia zmiany pieluszki u dziecka. W naszej łazience trzeba zaplanować miejsce na kompanie nowego członka rodziny. Jako że nie jest to łatwe zadanie a dzieci często lubią chlapać powinniśmy zastanowić się nad odpowiednią wanienką i właściwym miejscem na jej położenie aby dziecko i rodzic mieli przestrzeń do swobodnej kąpieli. Poza łóżkiem czy wanienką ważny jest również wózek. Jest to główne narzędzie pozwalające na przemieszczanie się z maleństwem. Jako, że jest to ważny element, zajmuje on też sporo czasu. Podstawowy wózek posiada gondolę (właściwa w pierwszym miesiącach życia), fotelik do samochodu, który spokojnie możemy wykorzystywać na niedalekie spacery już od narodzin oraz spacerownik, który spełnia swoją rolę jak dziecko jest już nieco większe. Musimy pamiętać, że każdy z tych elementów powinien mieć swoje miejsce w naszym domu. I szczęśliwy ten, kto posiada wystarczającą powierzchnię aby wszystkie gadżety schować pod swoim dachem.

W miejscu gdzie będzie spało nasze dziecko musimy dopasować też oświetlenie oraz łączniki. Ostre, nagłe zapalenie się żarówki może negatywnie wpływać na rozwój wzroku naszej pociechy. Natomiast głośne włączanie i wyłączanie światła może maleństwo wybudzać ze snu. Dlatego Berker by Hager proponuje łączniki które są ciche, estetyczne i bezpieczne (można je stosować np. w łazienkach czy kuchni) z serii Berker R.3. Nawet w wilgotnych lub mokrych miejscach nie trzeba rezygnować z estetyki. Program podtynkowy R.3 dostępny są również w wersji bryzgoszczelnej. Wersja przeznaczona jest do montażu natynkowego – dzięki systemowi Aquatec
i wyjątkowo wytrzymałemu, wodoodpornemu ISO-Panzer – sprawia, że wszystko co robimy z naszym maleństwem w łazience uchodzi nam na sucho.