Kominek to miejsce, które w jesienne długie wieczory staje się niezastąpione. Ciepłe, przyjemne światło, delikatne padające na nasze zmarznięte policzki. Rodzinna atmosfera wśród promieni ognia. Przed zimą warto zastanowić się, czy nie postawić sobie kominka w salonie.

Kiedyś kominek w domu był koniecznością. To dzięki niemu wiosną, jesienią i zimą było ciepło. Obecnie kominki wyparło centralne ogrzewanie a one stały się niemalże rarytasem wśród budowli. Coraz częściej jednak sięgamy do aranżacji gdzie kominek stanowi centralny punkt domu – zarówno ze względów technicznych jak i estetycznych. Po pierwsze dzięki centralnemu usadowieniu kominka w budynku jego ciepło nie będzie uciekać na zewnątrz. Będzie natomiast stanowić alternatywne źródło ciepła. Po drugie, będzie to punkt w którym każdy z domowników z chęcią przysiądzie, porozmawia, ogrzeje myśli.

fireplace (1)

Wersja kominka obecnie jest dowolna. Niegdyś ogromne kaflowe piece obecnie również mają swoich zwolenników. Jeśli mamy tylko na nie miejsce – są doskonałym źródłem ciepła, które dzięki rozgrzanym kaflom utrzymują się we wnętrzu znacznie dłużej. Do nowoczesnych aranżacji pasują proste, kwadratowe lub prostokątne wkłady kominkowe które docelowo zabudowane są w ścianie kominowej. To jak będą wyglądać na zewnątrz zależy wyłącznie od naszej inwencji twórczej. Możemy ścianę zostawić tradycyjnie otynkowaną ale też możemy wyłożyć ją drewnem, kamieniem lub stalą. Coraz popularniejsze stają się również kozy, czyli małe stalowe kominki. Idealnie pasują do małych wnętrza a często można je spotkać nawet w mieszkaniach.

fireplace (3)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Kominek daje we wnętrzu niesamowitą atmosferę. Nie zapomnijmy jednak o dodatkowym oświetleniu wnętrza. Do naszych propozycji aranżacji wnętrz z kominkiem wybraliśmy serię Berker by Hager R.1 z nietypowymi ramkami z drewna i kamienia.