Każdy posiadacz własnej ziemi wie, że gdy przychodzi jesień zaczyna się okres porządkowania ogrodu. Do tego celu potrzebnych jest sporo przedmiotów, które powinny znaleźć swoje miejsce w pomieszczeniu. Dlatego też często decydujemy się na budowę budynku gospodarczego.

budynek-gospodarczy (3)

Źródło zdjęcia: www.pinterest.com

Budynek gospodarczy to nieduży budynek służący do celów gospodarczych. Oznacza to, że nie mogą w nim mieszkać osoby (nie jest budynkiem mieszkalnym), natomiast jest miejscem przechowywania narzędzi ogrodowych, kosiarki, magazynowania różnych sezonowych sprzętów, niekiedy roweru, narzędzi, drewna do kominka itp. Często zdarza się, że budynek gospodarczy na działce połączony jest z garażem. Wybór miejsca ustawienia budynku gospodarczego powinien być przemyślany. Przede wszystkim nie powinien on być położony daleko od domu, ponieważ przysporzy nam to sporo chodzenia. Budynek gospodarczy ponadto warto aby znajdował się w miejscu, w którym nie będzie psuł ogólnej estetyki ogrodu. Planując posadowienie na działce budynku gospodarczego ponadto, należy wziąć pod uwagę fakt, że w zależności od powierzchni budynku gospodarczego jego wybudowanie może wymagać uzyskania pozwolenia na budowę.

budynek-gospodarczy (2)

Myśląc o budynku gospodarczym nie zapomnijmy o tym, co ma się w nim znaleźć. Przede wszystkim musimy zastanowić się, czy przydatny w nim będzie dostęp do bieżącej wody. Jeśli nie mamy innego pomieszczenia w domu gdzie moglibyśmy spokojnie wymyć brudne z ziemi sprzęty ogrodnicze i nie mamy dostępu do wody na zewnątrz budynku – taki punkt w budynku gospodarczym będzie zdecydowanie potrzebny. Prąd również jest bardzo istotny w budynku gospodarczym. Poza oświetleniem powinny się w nim znaleźć tak zwane zwykłe gniazdka elektryczne oraz tzw. “siła” czyli gniazdka z doprowadzoną trzecią fazą, dla sprzętów wymagających dużej mocy elektrycznej. Warto aby sprzęty te były wytrzymałe, dobrze skonstruowane oraz łatwe w montażu. Stopień ochrony IP55 oraz szeroka funkcjonalność umożliwiają zastosowanie naszej serii Berker W.1 zarówno dla użytku mieszkalnego, handlowego jak i przemysłowego oraz w wszędzie tam, gdzie wymagana jest najwyższa jakość.