Mały domek, o niespotykanym wyglądzie i funkcjonalnym ułożeniu. Tak można opisać projekt FA Telimena CE. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów pomieści rodzinę 4 a nawet 5 osobową. Idealnie nadaje się na małą działkę. Aranżując go na styl góralski zyskamy ciepły, mały, rodzinny domek o wielkiej duszy.

telimena1

telimena2

Telimena to 110 m.kw budynku w którym widocznie zaznaczony jest podział na część dzienną (parter) oraz sypialną (piętro). Dół budynku zajmują kuchnia półotwarta na jadalnie z której natomiast bez problemu przejdziemy do salonu. Ten natomiast w sposób nietuzinkowy połączony jest z tarasem dzięki ogromnym przeszkleniom i centralnie usadowionym kominkiem. Na parterze znajduje się również mała łazienka, schowek, pomieszczenie gospodarcze oraz garaż jednostanowiskowy. Piętro to trzy sypialnie z czego jedna posiada sporą garderobę oraz duża rodzinna łazienka.

telimena3

Styl góralski, który proponujemy do aranżacji tych wnętrz zasugerował nam kominek ustawiony w centralnym punkcie domu. Wykończony kamieniem, z drewnianymi detalami oraz pięknymi drewnianymi ramami okien sprawi, ze poczujemy się niczym w leśnym domku. Odpowiednio dobrane, ciemne, drewniane meble w jadalni oraz klasyczna kuchnia będą idealnie harmonizować z pięknej góralskiego wnętrza. Materiały wykorzystane w łazience również powinny zwrócić się ku naturze, wykorzystując drewno, kamień oraz cegłę. Sypialnie na piętrze to również pole do popisu w góralskim stylu. Warto tu przede wszystkim wykorzystać możliwości materiałów – poduszki czy pościel we wzory niczym z tatr. Wszędzie dobrze pasować będą drewniane podłogi i wykończenia. Oświetlenie góralskiego domku to przede wszystkim naturalny ogień ale też stylizowane lampy oraz nie rzucające się w oczy, lecz subtelnie podkreślające wyjątkowość miejsca łączniki oraz gniazdka. Taki efekt da seria 1930 Rosenthal wykonana z najwyższej jakości porcelany.

telimena4

Źródło zdjęć: www.pinterest.com