Zimny, twardy i zdawać by się mogło – nieprzyjemny dodatek stanowić mogą elementy stalowe. Jednak, ten materiał zyskuje coraz więcej entuzjastów wśród dekoratorów wnętrz. W końcu stalowe dodatki to idealny materiał w stylu nowoczesnym, minimalistycznym czy industrialnym.

stalowe-magnolie (2)

Stal to materiał przemysłowy który podczas obróbki cieplnej można przekształcać w dowolne figury. Znany nam jego zimny, twardy wygląd sprawia, że staje się on bardzo widocznym element w dekoracji wnętrz. Stal w połączeniu z drewnem staje się ciepłym, kontrastowym dodatkiem dzięki któremu zyskujemy świeżość i elegancję we wnętrzu. Stalowe elementy możemy wykorzystywać w każdym pomieszczeniu. Na przykład w kuchni, łazience lub na zewnątrz budynku możemy wykorzystać stal nierdzewną o specjalnych właściwościach fizykochemicznych, odpornych na korozję ze strony np.: czynników atmosferycznych (korozja gazowa), rozcieńczonych kwasów, roztworów alkalicznych (korozja w cieczach). Elementami ze stali nierdzewnej mogą być półki, wazony, grzejniki a nawet krzesła i stoły. W salonie, pokoju czy sypialni elementy stalowe mogą być wykorzystane w przypadku np. gałek w szafkach, nóg od stolika czy łóżka, lamp albo karniszy.

stalowe-magnolie (1)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Pamiętajmy jednak, aby stal nie przyćmiewała całokształtu aranżacji, ponieważ jako mocno wyeksponowany element będzie przyciągać uwagę mieszkańców i gości. Warto we wnętrzach z dodatkami stalowymi zwrócić się ku stalowym detalom takim jak łączniki i gniazdka z serii B.IQ.