Na zewnątrz coraz niższa temperatura, dzień coraz krótszy. Powoli zaczynamy tęsknić za upalnym latem, zieloną łąką skąpaną w pięknym słońcu. Jeśli marzy nam się ta letnia aura, polecamy wybrać do swojego wnętrza dwa, jasne i ciepłe kolory: żółty i zielony. Jak je połączyć?

Przede wszystkim zdecydować się musimy, który z naszych dwóch kolorów będzie dominujący. Nie warto tworzyć wnętrza w którym po równo znajdzie się zielonych i żółtych dodatków ponieważ jest wielce prawdopodobne, że nasze wnętrze będzie przesycone kolorami. Musimy pamiętać, że żółty i zielony mają wiele odcieni, z którymi również możemy poeksperymentować we wnętrzu. Jeśli wybierzemy kolor słońca jako podstawę w aranżacji wnętrza, wówczas możemy dodać charakteru oraz smaku pomieszczeniom wybierając ciemną butelkową zieleń jako dodatek. Bardzo ładnie w żółtych wnętrzach prezentować się będą również rośliny o intensywnej zielonej barwie. Połączenie żółtych ścian z zielonymi i brązowymi meblami oraz bujną roślinnością z pewnością przeniesie nas w świat tropikalnej dżungli. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami zieleni, kolor te możemy rozświetlić ciepłym żółtym kolorem, niczym barwa zachodzącego słońca. Również jaskrawe żółte dodatki, w niewielkiej ilości w zielonych wnętrzach będą pasować i podkreślać wyjątkowość miejsca. Zielony bardzo dobrze współgra z brązem ale też czernią i bielą stąd jego ciepły kolor może być podkreślony przez zimniejsze kolory a rozświetlony żółtymi akcentami.

zolto-zielony (2)

Żółty i zielony pasują niemalże do każdego pomieszczenia. Zarówno w kuchni, gdzie kolor zastawy, obrusów, ściereczek i zasłon może odpowiadać kolorom kwitnącego sadu, jak również w jadalni gdzie na stole znajdziemy dodatkowo kosz pełen świeżych owoców sprawią, że poczujemy się jak latem. W salonie, sypialni czy pokojach kolory te będą idealnie dopełniać wnętrze, jednak powinny, naszym zdaniem stanowić akcenty a nie dominanty w pomieszczeniu. Warto tutaj skusić się na klasyczną biel z dodatkiem brązowych mebli i zielonych oraz żółtych elementów dekoracji. Łazienka to miejsce szczególnie przyjazne zieleniom i żółciom ponieważ naturalnie z tymi kolorami kojarzy się niebieski. Wybór tych kolorów sprawi, że wnętrze łazienki stanie się oazą spokoju i witalności, które wspierać będzie naturalna roślinność i ciepła barwa światła.

zolto-zielony (3)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Całość zielono-żółtych aranżacji dopełnią dyskretne, lecz nowoczesne i proste łączniki serii Berker R.classic. Klasyczny przykład sukcesu i wielkie dziedzictwo, które należy zachować i dalej rozwijać. Około sto lat po tym, jak firma Berker wprowadziła na rynek pierwsze łączniki obrotowe, seria R.classic tworzy dalszą historię okrągłych łączników w sposób zgodny z duchem czasów. W oko wpada proste pokrętło. Charakterystyczne są przejrzyste kontury pozbawione całkowicie ramek. Idealne jest połączenie z serią Berker R.1 wykonaną z identycznych materiałów z dodatkowymi funkcjami uzupełniającymi.