Nowocześnie, wygodnie i naturalnie. Stonowane kolory, przyjemne faktury materiałów i prostota w aranżacji. To cechy krakowskiego wnętrza globalnej agencji VML.

kreatywne-wnetrza-3 (1)

 

Zabłocie na Krakowskim Podgórzu, kiedyś całkowicie industrialny obszar, dziś jest siedzibą dwóch instytucji kulturalnych, a także ośrodkiem różnego rodzaju inicjatyw o artystycznym charakterze. Tutaj również mieści się budynek, w którym siedzibę ma agencja. Niemało, bo przeszło 800 metrów kwadratowych tworzą głównie otwarte przestrzenie. Nie brakuje jednak i bardziej intymnych pomieszczeń jak sale konferencyjne czy pokoje biurowe.

kreatywne-wnetrza-3 (1)

 

 

kreatywne-wnetrza-3 (4)

Podczas projektowania tych kreatywnych wnętrz było zachowanie industrialnego klimatu fabryki, w jakiej mieści się obecna siedziba Morphy Studio ale też ocieplenie otoczenia elementami swojskimi, właściwym doborem materiałów i struktur. We wnętrzu odnaleźć możemy np. regały na nagrody zbudowane z drabin, stolarkę w salach konferencyjnych zainspirowaną detalami wziętymi ze stodoły a nawet regały, recepcja i część stolików, które zostały wykonane z desek otrzymanych z  rozbiórki 100-letniego domu jednego z właścicieli agencji. Istotnym elementem integrującym pracowników jest otwarta kuchnia wraz z jadalnią w której poza częścią relaksacyjną można w sposób swobodny porozmawiać  koncepcjach kreatywnych i pracy z klientem.

kreatywne-wnetrza-3 (5)

 

kreatywne-wnetrza-3 (2)

Źródło zdjęć: www.morphostudio.pl. Autor: Hanna Długosz

Poprzemysłowa przestrzeń okazują się być doskonałym tłem dla oryginalnych mebli i dodatków, przełamujących surowość otoczenia i dodających walorów wnętrzu. Naszym zdaniem do tego typu aranżacji najlepiej pasowałaby seria łączników Berker R.3 z czarną ramką oraz przyciskiem.