Naturalne meble i dodatki są hitem ostatnich lat. Wykonane z drewna, wełny czy kamienia pięknie podkreślają styl aranżacji oraz są oryginalnym akcentem we wnętrzach. Podkreślające ich wyjątkowość struktury czy wzory sprawią, że będziemy czuć magię w każdym z pomieszczeń.

Drewno ma to do siebie, że stosowane w naturalnej formie ociepla wnętrze i sprawia że staje się ono piękne i niezapomniane. Pisaliśmy już o wykorzystaniu palet przemysłowych w aranżacji wnętrz, teraz skupmy się na podobnych rozwiązaniach z drewna. Wystarczy trochę naszej pracy oraz materiałów znalezionych wokół domu. Możemy sami stworzyć przepiękne rozwiązania jak np. półka na listy czy szafka na buty w przedpokoju. W zależności od stylu może być biała, czarna, kolorowa lub po prostu naturalnie drewniana. Z pewnością będzie przydatnym elementem w tym pomieszczeniu.

natural-beauty (5)

Podobnym rozwiązaniem jest egzotyczne drewno tekowe, z którego można stworzyć przepiękne meble z ciekawymi detalami. Z takiego materiału często wykonane są komody, fotele czy stoły, które idealnie pasują do salonu czy jadalni. Co ważne, teczyna nie nasiąka wodą i jest odporna na działanie czynników chemicznych co pozwala utrzymać meble w należytej czystości. Podczas suszenia prawie nie zmienia objętości (nie kurczy się). Świeże drewno ma jasnożółtą barwę i intensywny, przyjemny zapach, później brązowieje tak więc naturalnym kolorem podkreśla charakter pomieszczenia dodając mu przyjemnej nuty ciepła.

natural-beauty (2)

Drewniane akcenty w kuchni i łazience? Oczywiście. Tutaj również dobrym zastosowaniem jest wspomniane drewno tekowe, szczególnie do budowy mebli łazienkowych i kuchennych, także do wykładania podłóg i ścian w narażonych na wilgoć pomieszczeniach np. w postaci parkietów i boazerii. Teczyna jest bardzo trwałym materiałem dlatego nie musimy obawiać się, że z upływem czasu będzie poniszczona. W połączeniu z dodatkami wykonanymi z wikliny czy innego rodzaju drzew sprawi, że kuchnia czy łazienka staną się oazą w której chcemy przebywać niemalże non stop.

natural-beauty (1)

Naturalne piękną we wnętrzach możemy podkreślić również ramkami do serii Berker R.1  z barwionego dębu. Ten skromny akcent sprawi, że wnętrze będzie eleganckie, zadbane i oryginalne.

natural-beauty (4)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com