Marzyliście kiedyś o sypialni niczym z filmów o królach? Ogromne, przestronne pomieszczenie, duże łoże w centralnym punkcie pokoju ozdobione koronkowymi lub atłasowymi baldachimami, wykończone w najmniejszym detali. No i oczywiście zawsze pięknie pościelone. Takie sypialnie możemy również stworzyć u siebie. Wystarczy odrobina królewskiej wyobraźni.

Główna zasada, jaka obowiązuje przy aranżacji królewskiej sypialni to przepych. Ma być dużo i najlepiej błyszcząco – satyną, jedwabiem, welurem, dopuszczalna jest także lakierowana skóra.. Dobrze jest jednak nie popadać w przesadę i zdecydować się na te elementy, które w odpowiedni sposób będą komponować się z rozmiarami naszego wnętrza. W naszej królewskiej sypialni koniecznie powinien znaleźć się baldachim, czyli osłona w kształcie daszka, przenośna lub stała, z tkaniny, drewna, rozpięta nad tronem, łóżkiem itp. Taka forma dekoracji sprawdzi się przede wszystkim w wysokich pomieszczeniach z dużym łóżkiem.  Baldachim nad łóżkiem może być bogato zdobiony, ale dopuszczalne są też wersje skromniejsze – bardziej nowoczesne. W królewskiej sypialni zasada dotycząca przepychu odnosi się również do łóżka – im większe tym lepiej. W zagranicznym nazewnictwie materacy do łóżek często występuje określenie ‚King”, czyli „Królewskie”. Materace takie są bardzo duże o rozmiarach często przekraczających 180 x 200cm. 

 page-krolwska-sypialnia

W naszej królewskiej sypialni istotne znaczenie odgrywać będą również kolory. Zdecydowanie królewskie są odcienie złota i brązu. Niemniej jednak królewska sypialnia może być również biała czy czarna. Raczej nie stosujemy tu krzykliwych kolorowych barw. Dopełnieniem naszej sypialni będą efektowne lampy stojące oraz wiszący w centralnym punkcie pomieszczenia, żyrandol. On również powinien być duży i błyszczący, aby nadać wnętrzu klimatów niczym z pałacu. Do takich dekoracji z pewnością pasują łączniki Berker by Hager Berker TS Crystal lub Berker TS Cristal Ball. Dzięki zastosowanemu, błyszczącemu klejnotowi Swarovskiego CrystallizedTM – Swarovski Elements i możliwości doboru jego koloru mamy możliwość stworzenia niepowtarzalnego wnętrza odpowiadającego królewskim zachciankom.