Dwa intensywne kolory razem? A czemu nie! Mówi się, że obecnie właśnie brązowy i fioletowy są najmodniejszymi barwami jakie można wykorzystać w aranżacji wnętrz, ubiorze czy brandingu. Są to kolory eleganckie i dostojne, a zarazem spokojne i delikatne.

Podczas aranżacji wnętrz musimy pamiętać o tym, że barwa brązowa i fioletowa może mieć różne odcienie. Jest to kluczowe, ponieważ dwa intensywne kolory w nadmiarze będą przytłaczać. A w aranżacji wnętrz chodzi o umiar i odpowiedni dobór, a nie przesadę. Tak więc jeśli decydujemy się aby nasze wnętrze zdobiła kolorystyka fioletów i brązów podstawowym pytaniem jest czy dobieramy dodatkowy kolor (np. biały, ecru, chamois) który będzie łagodził intensywność dwóch poprzednich czy jednak decydujemy się na zabawę tylko dwoma kolorami w różnych ich odcieniach.

brazowo-fioletowe-wnetrza (1)

Białe ściany dobrze kontrastują się z ciemną, drewnianą podłogą. Dobrane do tego odpowiednich odcieni meble, tak aby nie odznaczały się zbyt intensywnie na tle już kontrastowego wnętrza będzie dobrym posunięciem w stronę brązów. Fioletem możemy uzupełnić wnętrze wybierając poszewki, zasłony czy obrazy w tym kolorze. Dobrze będzie też wyglądać miękki, puszysty fioletowy dywan – zarówno w intensywnym odcieniu śliwki jak i delikatnym kolorze bzu.

brazowo-fioletowe-wnetrza (4)

Innym przykładem wykorzystania zaledwie dwóch kolorów – brązu i fioletu we wnętrzu jest połączenie kawowych ścian, z delikatną fioletową wykładziną. W takim wnętrzu brązowe meble mogą być uzupełnione fioletowymi wstawkami a punkt centralny pomieszczenia może stanowić ciemna, śliwkowa sofa. Całość dopełnią brązowe detale jak afrykańskie figurki czy brązowe ramki gniazdek i łączników serii Berker polo.fiorena.

brazowo-fioletowe-wnetrza (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Brązy i fiolety pasują nie tylko do pokoi czy sypialni. Dobrze odnajdą się również w łazience czy kuchni. Ciekawym pomysłem jest stworzenie patchworku z kolorowych płytek w odpowiedniej przestrzeni np. pod prysznicem czy nad blatem kuchennym. Również kolorowa podłoga w połączeniu z klasycznymi białymi ścianami w tych pomieszczeniach będzie się odznaczać i tworzyć przestrzeń piękną i charakterystyczną.