Biuro to miejsce w którym spędzamy bardzo dużo czasu w ciągu dnia. Hasła PRLu mówią, że praca jest naszym drugim domem. I to prawda, dlatego miejsce to poza funkcjonalnością powinno odpowiadać naszym potrzebom estetycznym i psychologicznym.

3

Biurko, krzesło, szafka na dokumenty – czyli podstawowe meble, które znaleźć możemy w każdym biurze,  nie muszą być nudne i monotonne. W zależności od charakteru wnętrza, charakteru prowadzonej działalności oraz naszej osobowości zależeć będzie jakie wybierzemy. Zaczynając aranżację, powinniśmy w pierwszym momencie wyznaczyć sobie, które style i trendy są nam bliskie i w jakim klimacie chcemy utrzymać pomieszczenie. Drugi, ważny aspekt to sposób, w jaki wybrana aranżacja będzie oddziaływać na naszych klientów i pracowników oraz na nas samych. Biuro to przecież pewnego rodzaju wizytówka firmy, więc powinno odpowiadać charakterowi działalności ale też sprawiać odpowiednie wrażenie. W kancelarii prawnej możemy spotkać wystrój staroangielski, z masywnymi, drewnianymi, ciemnymi meblami. Może to być jednak przestrzeń nowoczesna, w której dominują jasne kolory, szkło i stal. Oba wnętrza zaprezentują pewien wizerunek, który zapadnie w pamięć i będzie oddziaływał na naszych klientów i na nas samych.

1

Jak już wybierzemy styl lub style które nam odpowiadają oraz przemyślimy jak będą one wpływały na odczucia naszych gości, warto poszukać rozwiązań nietypowych, innowacyjnych czy niespotykanych. Kupowanie mebli czy dodatków w sklepach sieciowych czy na pchlich targach może mieć swoje zalety. Trzeba tylko wszystko szczegółowo przemyśleć i nie dać się wepchnąć w schematy prezentowane w klasycznych katalogach produktów. Czasem wystarczy zmiana koloru jednaj ściany, dodanie tablicy korkowej czy wykorzystanie farby tablicowej aby wnętrze było ciekawsze i  bardziej funkcjonalne.

4

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Pamiętajmy również o oświetleniu oraz gniazdkach z prądem. W biurze są one bardzo ważne, abyśmy nie byli zmęczeni ciągłymi utrudnieniami. Oświetlenie powinno być na tyle częste i jasne, aby nie męczyło wzroku. Gniazdka z prądem natomiast powinny znajdować się w zasięgu ręki, abyśmy nie mieli problemu z dostępem do nich. Warto również, aby łączniki i gniazdka pasowały stylem do wybranej przez nas aranżacji. Styl staroangielski czy nowoczesny różnią się przecież dlatego warto zadbać o odpowiedni dobór dodatków. W naszych propozycjach przedstawiamy serię Berker