Nowy rok to zwykle początek zmian, które zaplanowaliśmy. Często wiąże się ze zmianą aranżacji wnętrz. Sprawdziliśmy co modnego będzie w 2016 roku!

trendy 2016 (3)

Poza kolorami, o których już pisaliśmy, nowy rok zapowiada się jako naturalny, ciepły i minimalistyczny w aranżacji pomieszczeń. Dominować będą meble i dodatki z serii do it yourself (DIY) a wnętrza będą prezentować emocjonalny związek z ich właścicielem. Proste, minimalistyczne meble, jednolite kolory i proste wzory w 2016 roku będą urozmaicane w personalizowane detale, tak aby podkreślać wyjątkowość miejsca. Szczególnie modne będą elementy, zgodne z trendami prosto z wybiegów mody czyli sześciany i romby, pepitka, angielska krata czy kropki. Wszystko to, co urozmaici proste, minimalistyczne wnętrza. Do łask wracają również motywy etniczne, których zadaniem jest – jak to było powiedziane na początku – personalizowanie wnętrza i dodanie mu emocjonalnego charakteru.

trendy 2016 (4)

W aranżacji wnętrz już od kilku lat utrzymuje się również trend funkcjonalności. Dalej będzie to ważny element w 2016 roku. Przedmioty nie mogą być przypadkowe, mają stanowić jakieś narzędzie lub nieść ze sobą podłoże emocjonalne. Dlatego znajdująca się w pomieszczeniu żyrafa z litego drewna czy globus to nie kupione w hipermarkecie, przypadkowe przedmioty a elementy zdobyte na pchlich targach, przypominające nam dziadków czy sentymentalną podróż do afryki.

trendy 2016 (1)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Jeśli w 2016 roku decydujemy się na remont, nie zapomnijmy o odpowiednim doborze gniazdek i włączników oświetlenia. Nic tak nie zepsuje aranżacji wnętrz jak nieprzemyślane w tej kwestii rozwiązania. Do wspomnianych wyzej trendów w 2016 roku idealnie wpisuje się Generacja R. Proste i klasyczne kształty łączników R.classic, R.1 i R.3 oraz materiały z jakich zostały wykonane podkreślą minimalistyczny i indywidualny charakter każdego pomieszczenia.