W 2015 roku najpopularniejszym kolorem w naszych wnętrzach był szarozielony. W przyszłym roku trendy zmienią się na korzyść bardziej intensywnej kolorystyki, jednak z nutą naturalności. Popularne będą kolory skandynawskie, nude, szarości czy intensywność kolorystyki etnicznej i cukierkowej.

trendy-kolorystyczne-2016 (5)

Kolory skandynawskie, modne w przyszłym roku to przede wszystkim wszystkie odcienie niebieskiego – od błękitu po głębie granatu. Połączone z bielą stworzą niepowtarzalnym klimat w nowoczesnych, przytulnych wnętrzach. Ponadto wybór tej kolorystyki spowoduje optyczne powiększenie pomieszczeń. Jasna kolorystyka skłaniać będzie do relaksu i odpoczynku, a chłodne odcienie bieli czy niebieskiego rozświetlą wnętrze. Uzupełnieniem skandynawskiego, przytulnego wnętrza będą zdecydowanie białe meble oraz futrzane i bawełniane dodatki.

trendy-kolorystyczne-2016 (6)

Naturalny, zbliżony do odcienia skóry kolor to tak zwana barwa nude. Staje się ona trendem na 2016 rok. Nude to różne, naturalne i lekkie odcienie różów, żółci czy pomarańczy. Ich użycie we wnętrzach stworzy przestrzeń elegancką i uniwersalną. Dodatkowo, w połączeniu ze stalą, miedzią czy mosiądzem otrzymamy aranżację zimną lub ciepłą – taką, która odda charakter mieszkańców. Pięknym akcentem we wnętrzach gdzie króluje cielisty kolor będą puszyste, miękkie dywany o ciekawych, geometrycznych kształtach oraz nowoczesne, niespotykane meble w ciemnej kolorystyce.

trendy-kolorystyczne-2016 (2)

Szarości, chyba nigdy nie wychodzą z mody. Ten neutralny kolor może być dominantem we wnętrzu, ale też dzięki dodaniu akcentów w intensywnym kolorze, może stanowić tło dla bardziej zmysłowej aranżacji. Różne odcienie szarości we wnętrzu pomogą w osiągnięciu harmonii i mogą stać się podstawą aranżacji całej przestrzeni mieszkania – gdzie każde z pomieszczeń różni się jedynie kolorystyka akcentów i dodatków. Szary to również kolor uniwersalny – zarówno pod kątem upodobań mieszkańców jak i utrzymania przestrzeni w czystości.

trendy-kolorystyczne-2016 (3)

Intensywna i emocjonalna kolorystyka etniczna, to hit 2016 roku dla osób bardziej odważnych. Intensywnie czerwona lub zielona ściana, duże geometryczne kształty czy też wielobarwne pasy to motywy jakie powinny się znaleźć w aranżacji przestrzeni zgodnej z tym trendem kolorystycznym. Etniczność we wnętrzach odnajdziemy również w rodzaju mebli i wykorzystanych materiałów. Ta kolorowość i intensywność doda nam energii i sprawi, że świat za oknem, szczególnie jesienią, będzie zdawał się być przyjemniejszy.

trendy-kolorystyczne-2016 (1)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Landrynki i lizaki kojarzą się ze słodkością. To również jeden z trendów kolorystycznych na 2016 rok. Ci, którym nie straszny jest landrynkowy róż a ścianach, odnajdą w tym roku swoje inspiracje. Obecnie najpopularniejsze są delikatne, lekkie i kobiece kolory zestawiane z perłową szarością lub nieśmiertelnym duetem czerni oraz bieli. Wyrazistości aranżacji dodadzą elementy w geometryczne wzory, ze szczególnym upodobaniem do trójkątów oraz miękkie, segmentowe sofy, ciekawe w formie lampy.
Każdy z kolorystycznych trendów musi posiadać odniesienie i pasować do łączników i gniazdek w naszym mieszkaniu. Jeśli decydujemy się na zmianę aranżacji, watro pamiętać o wymianie tych elementów aby nie sprawiały wrażenia elementów niepasujących do całości. W naszym propozycjach wykorzystaliśmy serię: Berker TS Crystal, Berker TS Crystal Ball, Berker B.3,  Berker Glasserie, Berker R.classic.