Kolor zielony został okrzyknięty najmodniejszym kolorem, który będzie dominować w 2015 roku. W szczególności tak zwany guilford green – szaro zielony, który Benjamin Moore, znana amerykańska marka, uznała za tegoroczny główny kolor w dekoracji wnętrz. Ponadto wszystkie barwy inspirowane naturą będą w tym sezonie na topie. 

Benjamin Moore zieleń uznał za barwę główną, ale to nie wszystko. Modne w tym roku będą różne tonacje czterech głównych barw: zielonej, niebieskiej, różowej i fioletowej. Trendy w minionym 2014 r., wskazywały na jasne pastele. Tegoroczna kolorystyka jest bardziej wyrazista, nie jest to jednak kolorystyka mocno nasycona barwami. Z zaproponowanym przez Benjamin Moor odcieniem guilford green bardzo dobrze pasują wszelkie barwy niebieskie, biel i kremy oraz brązy. Stosując szaro-zieloną barwę na ścianach możemy rozweselić dodając intensywną granatową sofę i brązowe dodatki np. w stylu pochodzącym prosto z naszych tatr. Guliard green to również bardzo odpowiednia barwa do pomieszczeń wykończonych w ciepłych beżach. Jeśli chcemy aby pokój był ciepły warto np. zdecydować się na pomalowanie ścian kremową farbą a wybrane elementy (np. kawałek ściany) wykończyć w odcieniach stonowanej zieleni. Do całości można dodać papierowe lampy, drewniane dodatki i intensywnie zieloną roślinność aby wnętrze zachwyciło stylem i prostotom zarazem. 

szary-salon-aranzacja copy

Źródło zdjęć: www.kochanewnetrza.pl

Szarozielony poza właściwym dla niego miejscem na ścianach, można również z powodzeniem stosować w elementach wykończenia np. sof w salonie czy pościeli na łóżku w sypialni. W połączeniu z stojącą nieopodal lampą, której abażur zdobią duże czerwono-beżowe kwiaty sprawią wrażenie spójności i harmonii. Guilford green jako odcień naturalny równie dobrze odnajdzie się w łazience czy kuchni. W szczególności jeśli zdecydujemy się na wykończenie tych pomieszczeń w stylu kolonialnym, klasycznym czy biedermeier. W połączeniu z drewnianymi blatami i szafkami oraz klasycznymi piecami i metalowymi garnkami kolor ten w kuchni będzie się uzupełniać i tworzyć odpowiednią tonację. W łazience natomiast polecamy połączyć szarozielony z klasyczną bielą uzupełniając pomieszczenie w zieloną roślinność. 

Do szarozielonych ścian w 2015 roku polecamy szczególnie łączniki z serii Berker B.Kwadrat. Klasyczny wygląd oraz duża paleta kolorów będą pasować do kolorystyki grainford green w każdym wybranym stylu dekoracji wnętrz.