Początek roku sprzyja zmianom. Często właśnie wtedy ustalamy sobie cele na nowy rok. Dla niektórych będzie to remont domu czy mieszkania. Jak się zabrać za planowanie osiągnięcia celu? Przede wszystkim musimy dopowiedzieć sobie na pytanie – co chcemy osiągnąć.

Remont domu czy mieszkania to krok milowy dla każdego człowieka. Nie dość, że pochłania sporą część pieniędzy to również i czasu. A przy tym wbrew pozorom nie jest prostym zadaniem – musimy podjąć bardzo dużo decyzji dotyczących wystroju wnętrza. Planując remont przede wszystkim musimy zacząć od postanowienia ile funduszy chcemy na niego wydać. Warto ustalić maksymalną kwotę, jaką możemy zainwestować w remont. Będzie to punkt wyjścia do dalszych planów remontowych. Dzięki temu będziemy też mogli wiedzieć, na co możemy wydać więcej pieniędzy a z czego musimy zrezygnować.

Kolejnym krokiem w planach, po ustaleniu budżetu remontowego jest ustalenie co chcemy wyremontować. Czy będzie to jedynie zmiana koloru ścian i poprzestawianie mebli oraz dokupienie dodatków, czy może coś bardziej zaawansowanego jak zmiana podług, wyburzenie niektórych ścian czy przebudować pomieszczeń? Obydwa przedsięwzięcia ukierunkują nasze następne działanie, którym powinno być wybór stylu w jakim chcemy utrzymać remontowane wnętrze. Przy wyborze pierwszej opcji, w której remont nie będzie bardzo zaawansowany mamy ograniczone pole do wyboru stylu, który pasuje do obecnego wnętrza a wymaga jedynie liftingu. W opcji drugiej mamy zdecydowanie większe możliwości. 2015 rok upłynie pod znakiem Danse Macabre czyli tańca śmierci. Modne będą przede wszystkim groźne kształty przypominające elementy mebla spalonego, zwęglonego. Umyślnie zniszczone, spękane meble, zniszczone skórzane tkaniny, zużyte tekstylia, w charakterze vintage. Ponadto modne będą kształty naturalnego wygięcia drzew, stoliki wykonane z pnia będą stanowiły powrót do natury. Jeśli jednak nie jesteśmy fanami nadchodzących trendów równie dobrze możemy wybrać styl, który odpowiada naszemu charakterowi – skandynawski, glamour, angielski, eklektyczny czy country. Wybór mamy ogromny.

remont2015

Źródło zdjęć: www.homeadore.com

Planowanie remontu nie powinno się tu jednak skończyć. De facto dochodzimy właśnie do meritum sprawy. Najważniejsze są akcenty i na nich powinniśmy skupić całą naszą uwagę. Bo to czy ściana będzie o ton ciemniejsza od oczekiwanej można w łatwy sposób zakamuflować przed dodanie odpowiednich elementów. Każda dekoracja powinna być dobrana ze szczególną starannością – to dzięki niej osiągniemy idealne wnętrze po przeprowadzonym remoncie. 

Do trendów 2015 roku w szczególności polecamy serię Berker B.IQ które są połączeniem kreatywności z inteligentną technologią. Zestawienie zniszczonych mebli czy tkanin ze szkłem, aluminium czy stalą szlachetną sprawi że wnętrze będzie posiadało akcenty nowoczesności o niebotycznym charakterze.