Rok w rok, pod jego koniec zastanawiamy się co minęło i co nadejdzie w nadchodzącym czasie. Warto przed planowaniem nowego roku spojrzeć wstecz. Przyglądnijmy się zatem trendom i zmianom jakie dominowały w 2014 roku.

2014 roku to był przede wszystkim powrót do natury i prostych rozwiązań w połączeniu z rzetelnym rzemiosłem i unikalnymi wzorami. Głównymi hasłami zatem stały się “mniej znaczy więcej” czy “najlepsze są najprostsze rozwiązania”. Minimalizm inspirowany naturą z wykorzystaniem funkcjonalnych rozwiązań zaowocowały oryginalną przestrzenią ale również znakomitą organizacją kolejnych pomieszczeń. Połączenie tych funkcji z znakomitym rzemiosłem sprzyja zatem wieloletniemu użytkowaniu i sprawia że przedmioty są zdecydowanie trwalsze. Ma to niebywałe znacznie w obecnych czasach pod znakiem konsumpcjonizmu, gdzie zamiast naprawiać, kupujemy nowe. W 2014 roku solidne wykonanie np. drewnianych stołów, krzeseł, komód było jednym z najważniejszych trendów. Do tego własnoręcznie tkane lub filcowe serwetki, poszewki i zasłony stały się ozdobą niejednego wnętrza. 

Ważnym trendem 2014 roku w dekoracji wnętrz było również nadawanie indywidualnego charakteru wnętrzom poprzez personalizowane dedykacje na materiałach, napisy czy prasowanki z treściami nawiązującymi do cech domowników. Indywidualizacja przestrzeni i czynienie wnętrz bardziej osobistymi to myśl 2014 r. Dominowała kolorystyka stonowanego, chłodnego błękitu i intensywnej purpury. Zestawiane ze sobą w kreatywny sposób ożywiały nasze przestrzenie. 

R.1. podsumowanie 2014 (2)

Źródło zdjęć: wnetrzaranzacja.blogspot.com

Berker by Hager dostosowując się do trendów w 2014 roku wprowadził nowe ramki z różnego materiału oraz w różnej kolorystyce aby umożliwić zindywidualizowanie przestrzeni jeszcze staranniej. Betonowe, drewniane czy akrylowe ramki serii R.1. podkreślają charakter wnętrza a przez to i charakter mieszkańców. Odpowiednio dobrane sprawdziły się w obowiązujących w 2014 roku trendach – ich prosty kształt i rzetelne wykonanie połączone zostało z naturalnymi materiałami. Cechy te to obowiązujące w 2014 roku najsilniejsze trendy.