Kontrastowe kolory to mocne uderzenie w każdej aranżacji. Podstawowa biel podkreślona ostrą czerwienią i mroczną czernią sprawiają, że pomieszczenia są charakterystyczne, z wyrazem. W takiej aranżacji warto wybrać jeden dominujący kolor oraz intensywne akcenty.

Biały, czerwony i czarny to przede wszystkim najbardziej kontrastowe  kolory. Wiąże się to z faktem, że najmłodsi te właśnie barwy są w stanie dostrzec zaraz po urodzeniu. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie kolorystyczne do pokoju dziecka, ponieważ taka intensywność barw pobudza i dodaje nam energii. Dzieci natomiast powinny się wyciszać, stąd też jeśli zdecydujemy się na tą właśnie paletę w pokoju niemowlaka, użyjmy białego jako podstawy kolorystycznej dla ścian, mebli i podłóg, które rozweselą czerwone i czarne, wyraźne dla oka dziecka, akcenty. 

3

Kontrastowe kolory sprawdzą się najlepiej w pomieszczeniach, wymagających od nas intensywnej pracy i wysiłku. Kuchnia czy jadalnia, salon a nawet łazienka to odpowiednie wnętrza na czarwono-czarną aranżację. Zawsze musimy wybrać kolor podstawowy, który będzie stanowił tło dla innych barw. Jeśli mamy małe pomieszczenia, powinniśmy zdecydować się na biel. W dużych przestrzeniach możemy swobodnie zastosować czarny, jako podstawowy kolor aranżacji. Wówczas białe i czerwone akcenty w postaci szafek, obrusów i zastawy stołowej, firan czy kolorowych wzorów na krzesłach, poduszkach czy sofie będą wyglądać elegancko i awangardowo.

1

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Seria Berker Q,3 to proste rozwiązania do tak dynamicznych wnętrz. Wybór między białą i czarną ramką pozwala nam stworzyć odpowiedni kontrast również na ścianach.