Wrzesień to czas szczególny dla młodzieży. Jedni się cieszą, inni trochę mniej, jednak każdy z nich rozpoczyna właśnie kolejny rok nauki w szkole. Ważne aby ten czas intensywnej edukacji wspierany był również w domowym zaciszu, zapewniając spokój i wygodę nastolatkowi.

pokoj-nastolatka (3)

Aranżacja pokoju nastolatka to bardzo trudna sprawa. Nie dość, że pokój taki powinien spełniać pewne, określone zadania powinien też pasować gustem młodemu lokatorowi oraz nie wyróżniać się drastycznie w porównaniu z resztą domu. Aby sprostać tak trudnemu zadaniu warto na etapie aranżacji wnętrza zaprosić dziecko do wspólnego wyboru kolorystyki, mebli i proponowanych rozwiązań. W dużej mierze od wielkości pomieszczenia będzie zależeć co i jak w nim ustawimy. Ostatnio swój rozkwit przeżywają łóżka piętrowe z biurkiem. To dobre rozwiązanie na małe powierzchnie a zapewniające nastolatkowi miejsce do snu i nauki. Dodatkowa szafa na ubrania i szafka na książki to w zasadzie praktycznie wszystkie większe elementy aranżacji. Warto jednak przygotować młodzieży również detale, wspierające ich rozwój i kreatywność. Odpowiedni dywan, tablica korkowa na ścianie czy motywacyjny plakat z pewnością pomogą dziecku w ciągu roku szkolnego. 

pokoj-nastolatka (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Nie zapominajmy o elektryce. Ważne, aby była dobrze przemyślana i wygodna, tak aby dziecko mogło zarówno z ziemi jak i łóżka piętrowego zapalić i zgasić światło czy korzystać z laptopa. W naszej nowoczesnej aranżacji wybraliśmy prostą i elegancką serię Berker B.7.