Wiosny nam się chce, a wraz z nią kwitnących bzów, fiołków i szafirków. Fioletowy kolor tych kwiatów w połączeniu z delikatnością beżu czy szarości to kompozycja idealna do rozświetlenia wnętrza i dodania mu ciepłej, wiosennej aury. Zobaczcie jak można wykorzystać te kolory w aranżacji wnętrz.

fioletowy-szary (3)

Tak jak często już wspominaliśmy – również w przypadku fioletów i beżów nie warto przesadzać. Żaden z tych kolorów nie powinien być przesycony. I choć mogłoby się zdawać, że same szarości we wnętrzu będą wyglądać estetycznie, niestety ta chłodna i neutralna barwa będzie stawać się w nadmiarze nijaka. Fioletowy natomiast przytłoczy intensywnością i nadmiarem. Warto wypośrodkować ilość barw, dodając nawet pewnych dodatkowych, aby wnętrze było przyjemne i atrakcyjne.

Ciemna podłoga w zestawieniu z jasnymi ścianami, sprawdzi się niemalże w każdym pomieszczeniu. Wykorzystując brązowe panele, płytki czy naturalne drewno możemy ozdobić je fioletowym dywanem a na ściany wybrać kolor biały lub jasnoszary. W tym zestawie ciemnobrązowe meble oraz dodatki w fiolecie sprawią, że wnętrze będzie eleganckie lecz ciepłe. Dobrze dobrana do tego zestawy będzie seria Berker B.3 z brązową ramką w zakrzywionym kształcie.

fioletowy-szary (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Inny, bardziej nowoczesny pomysł na połączenie fioletu z szarością bo wybór ciemnej fioletowej podłogi, z lawendowymi ścianami. Całość tej intensywnej przestrzeni przełamią jasne, białe, beżowe lub szare meble oraz odpowiednie oświetlenie. Wybierając ten zestaw np. do łazienki, warto zastosować duże lustro z oświetleniem LED oraz dodatkowe oświetlenia dekoracyjne np. przy luksferach. Całość podkreśli seria łączników i gniazdek Berker B.3 – tym razem z ramką aluminiową.

Kolory wiosny są też bardzo dobrym pomysłem do aranżacji sypialni i pokoju dziecięcego. Fioletowy to kolor niepowtarzalny, ciepły i przyjemny więc jego zastosowanie powinniśmy rozważyć w choćby jednym z pomieszczeń naszego mieszkania.