Dzisiaj kolejny odcinek naszego cyklu ‪#‎jakonimieszkają‬. Tym razem przepytaliśmy Kasię i Bartka właścicieli firmy szkoleniowo-konsultingowej.

  • Czym się kierowaliście, urządzając swoje mieszkanie?
    Podobają nam się lofty i klimaty industrialne. Problem jest tylko taki, że w Krakowie takich przestrzeni nie jest za dużo. Na szczęście udało nam się znaleźć odpowiednie miejsce — w miarę nowy budynek wzorowany na dwóch znanych krakowskich kamienicach — Muzeum Techniczno-Przemysłowym przy ul. Smoleńsk, projektu Józefa Czajkowskiego oraz Jasny Dom projektu Jana Zawiejskiego, mieszczący się przy ul. Łobzowskiej. Skoro z zewnątrz się udało, to w środku też musiało się udać. Stąd też pomysł na surowy kamień w kuchni, beton na podłodze, przypalany stół oraz oczywiście gniazdka i łączniki Berker 1930. Myśleliśmy o zakupie oryginalnych — bakelitowych, które można znaleźć na Allegro, ale to jednak za dużo roboty.
  • Czy z perspektywy czasu zmieniłybyście coś w aranżacji?
    Teraz nie, ale już zmieniliśmy! Mianowicie niektóre meble, które kupiliśmy przed zakupem mieszkania po prostu okazały się za duże na 36 metrów. Ciężko sobie jednak wyobrazić aranżację bez zobaczenia przestrzeni.
  • Czy uważasz, że to jak mieszkamy, ma wpływ na to, jak żyjemy?
    Pewnie, ale jeszcze nie potrafię tego opisać. Dla nas mieszkanie to ciągle miejsce chwilowego odpoczynku.

Cały wywiad udostępniamy na naszym profilu na portalu facebook.com do polubienia którego serdecznie zachęcamy!

jak-oni-mieszkaja-2 (1)

 

jak-oni-mieszkaja-2 (2)

 

 

jak-oni-mieszkaja-2 (3)