K2 – najbardziej interaktywna agencja w Polsce, jak sami piszą zdecydowanie wymaga wnętrz, które pobudzają kreatywność i inspirują do działania. Przestrzeń musi być też wygodna, ponieważ w wszystkich firmach należących do agencji pracuje ok 300 osób. K2 posiada biuro na warszawskim Mokotowie o powierzchni 3000 m² na 3 piętrach w jednym z biurowców.

Centralnym punktem agencji jest recepcja, gdzie wita nas video wall i usytuowany na jej tyłach amfiteatr mogący pomieścić wszystkich pracowników. Daje to niesamowity efekt, również dzięki wyburzeniu dziury pomiędzy dwoma piętrami budynku i stożeniu ogromnej przestrzeni. Jest to idealne miejsce na spotkania, prezentacje, konferencje czy pokazy filmów. Można tu wygodnie spędzić czas – zarówno ten wolny jak i pracowity, omawiając z klientami koncepcje promocji. Przestrzeń amfiteatru to jednocześnie ciąg komunikacyjny między piętrami.

kreatywne-wnetrza-k2

Amfiteatr to piękna przestrzeń, jednak w biurze znajduje się poza nią wiele innych, równie ciekawych i kreatywnych pomieszczeń tj. sale konferencyjne do oficjalnych spotkań, sale multimedialne w których można odbyć video konferencje oraz wiele mniejszych pomieszczeń, przytulnych wnęk do pracy indywidualnej i nieoficjalnych spotkań. Ponadto dobrym miejscem pracy i relaksu są sporych rozmiarów kuchnie na każdym z pięter należących do K2.

kreatywne-wnetrza-k2-4

 

Gołym okiem widać, że aranżacja wnętrz w siedzibie firmy miała za zadanie stworzenie przestrzeni otwartej, aby mieć poczucie przestrzeni i swobodnego ruchu, jednak z zachowaniem zacisznych miejsc do pracy indywidualnej i w małych grupach. Całość podkreśla minimalistyczny styl z akcentami industrializmu budynku charakterystycznymi dla loftów.  Wykorzystane materiału – beton, drewno, ceramika podkreślone są subtelnie dobraną kolorystyką.

kreatywne-wnetrza-k2-2

Klimat kreatywnego wnętrza tworzą jednak indywidualne drobiazgi każdego pracownika. Podczas aranżacji ważnym był też indywidualizm i personalizacja przestrzeni dla każdego, aby czuł się w niej swobodnie. Można zatem powiedzieć, że etap aranżacji wnętrza biura K2 nadal trwa. Naszym zdaniem idealnie w idee oraz klimat miejsca wpasowałaby się seria Berker R.1 gdzie do wyboru mamy różnego rodzaju ramki, podkreślające zarówno surowy, minimalistyczny i industrialny charakter przestrzeni jak również dzięki kolorowym wersjom – mogąc stanowić element indywidualizmu i kreatywności w przestrzeni.

kreatywne-wnetrza-k2-3

Źródło zdjęć: www.k2.pl/#!/pl/realizacje/element/odwiedz-nas/