Między 29 stycznia a 1 lutego w Mediolanie odbyły się jedne z największych targów wnętrzarskich na świecie – HOMI. Targi HOMI koncentrują się na tematyce Lifestyle i Home-Design. Jest to nowa koncepcja targów, które skupiają się całkowicie na potrzebach ludzi: ich indywidualnemu stylowi oraz pomieszczeniach, które ich otaczają. Idea ta była inspirowana szybkim rozwojem globalnych trendów i stylów.

HOMI-Milano-styczen-2016 (4)

 

 

 

HOMI-Milano-styczen-2016 (6)

Podczas targów zauważyć można było trend naturalności, powrotu do korzeni – materiały, stonowana kolorystyka oraz dużo zieleni. Szczególnie widać to w aranżacjach pokoi dziecięcych, których drewniane zabawki i naturalne, bawełniane wykończenia są dominującym elementem wnętrza.

HOMI-Milano-styczen-2016 (3)

 

 

 

 

 

 

HOMI-Milano-styczen-2016 (5)

 

 

 

HOMI-Milano-styczen-2016 (2)

Ponadto podczas targów uwidocznił się trend personalizowania wnętrza. Zaprezentowano różnokolorowe tekstylia, które podkreślają indywidualny charakter domowników, szczególnie w tak naturalnych wnętrzach jak zostało to zaprezentowane.

HOMI-Milano-styczen-2016 (7)

Źródło zdjęć: www.homimilano.com

Fiera Milano jest wiodącym liderem kompleksów targowych we Włoszech i jednym z największych centrów wystawowych na świecie. HOMI jest następcą znanych międzynarodowych targów MACEF, które od ponad 50-ciu lat zachwycają międzynarodowych gości.