Styl wybrany do łazienki nie dość że powinien być spójny z aranżacją naszego mieszkania, to również powinien być wygodny i prosty w użytkowaniu. Nie łatwo jest sprostać tym zadaniom. W szczególności jak za główny motyw dekoracji wnętrz wybraliśmy sobie styl starodawny, styl wielski czy styl glamur.

W łazience podstawowymi elementami są: ubikacja, umywalka i wanna/prysznic. Ich rozstawienie i swobodny dostęp są kluczowe dla mieszkańców domu. Do tych trzech podstawowych rzeczy dochodzą kolejne, mniejsze – lustro, lampa, kaloryfer… Ich wygląd będzie stanowił podstawę stylu wnętrza a dobór odpowiedniej kolorystyki i detali dopełni całość. W stylu wiejskim króluje naturalność a zatem drewniane, ciemne meble i ceglane lub drewniane ściany. Jeżeli boimy się o zachowanie tych elementów w czystości nic nie stoi na przeszkodzie aby połączyć elementy drewniane z płytkami. Warto również zwrócić uwagę na starodawny styl umywalki, wanny czy ubikacji. Obecnie można bez problemu kupić te elementy imitujące wiejski styl. Do takich łazienek pasują też meble vintage, których zakupienie jest łatwe i tanie. W stylu wiejskim najlepiej pasować będą łączniki i gniazdka Berker by Hager serie 1930.

1930porzellanint

Innym stylem, niemniej wyszukanym jest styl glamur. Czerń, która jest wytwornym kolorem dla ludzkich zmysłów, plus świadczące o bogactwie złoto powodują, że coraz częściej sięgamy po takie zestawienie kolorów w swoich łazienkach. Właśnie w stylu glamur kolory te dominują. W łazience w stylu glamur poza ciemnymi kolorami na ścianach i ekskluzywnymi dodatkami ze złota, srebra lub brylantów ważny jest dobór oświetlenia. Nie powinno tu zabraknąć kryształowego żyrandola lub lampionów na ścianach, o delikatnym, ciepłym i tajemniczym natężeniu światła. Oczywiście miejsca, które tego wymagają powinny być lepiej doświetlone jak np. lustro. Pamiętajmy też o detalach. W łazience stylu glamur najlepiej sprawdzi się czarna wersja łącznika Berker by Hager TS Cristal Ball.

page-lazienka

Łazienka to ważny punkt domu. Jej specyfika jednak nie zamyka nam drogi do aranżacji jej w stylu, który w najlepszy sposób prezentuje nasz charakter.