Delikatny, naturalny styl skandynawski nadal króluje w aranżacjach polskich wnętrz. Ten popularny styl pasuje niemalże do każdego wnętrza, również łazienki. To czy dopasujemy ją stylem do reszty wnętrza zależy od wykorzystanych materiałów, kolorów i faktur.

1

Nie w każdej łazience musimy przecież znaleźć tradycyjne płytki. Ścianę czy podłogę mogą zabezpieczać inne materiały np. korek, które w tylu skandynawskim będzie wyglądał po prostu pięknie. Obecnie możemy zdecydować się na korek w kolorze naturalnym lub bielony. Jego właściwości – nieprzepuszczalność dla cieczy i gazów (w tym dla wody i alkoholi), termoizolacyjność, trwałość i wytrzymałość a przede wszystkim przyjazność dla środowiska sprawiają, ze jest to idealne rozwiązanie do skandynawskiej łazienki. Glazura czyli umywalka, ubikacja, bidet i wanna powinny pasować do jasnego wnętrza stąd też tradycyjna biel będzie dobrym wyborem. Ich kształt może nawiązywać do skandynawskich lub minimalistycznych mebli. Całokształt dopełnią szafki – delikatne, drewniane lub białe, na nóżkach. Z uchwytami w skandynawskim stylu, wykonanymi z drewna lub czarnego, matowego metalu. I koniecznie detale w postaci kwiatów w delikatnych donicach, świeczek i miękkich ręczników. 

2

Wszystko skąpane w drewniano, białej aranżacji. Jeśli jednak marzy nam się nieco bardziej kolorowy klimat, do łazienki w stylu skandynawskim możemy dodać nieco marokańskich elementów. Wówczas nasza łazienka stanie się niepowtarzalna, ciepła i kolorowa. Oczywiście właściwie dopasowane elementy elektryczne, odporne na wilgoć oraz pasujące stylem, to naszym zdaniem seria R.classic. Proste i nowoczesne rozwiązanie pasujące nie tylko do stylu skandynawskiego.