Dobór właściwej kolorystyki we wnętrzu jest kluczowy. Zarówno w kontekście estetyki jak i naszego samopoczucia. Nie od dziś wiadomo, że pewne kolory działają na nas inaczej niż inne. Jedne pobudzają, inne uspokajają. A co gdyby tak łączyć je w aranżacji? Dzisiaj sprawdzimy czy niebieski pasuje z czerwonym.

marine (1)

Mogłoby się wydawać, że te dwa kolory są do siebie zupełnie nie pasujące. Z jednej strony ognista czerwień, z drugiej niebieski – synonim wody. Jednak te dwa kolory to ulubione barwy w stylu marynistycznym. Całość oczywiście dopełniona białym tłem. Te trzy kolory: biały, niebieski i czerwony często można spotkać w pokojach dziecięcych czy salonie gdzie głównym motywem jest morze, żegluga i statki. Wnętrza aranżowane w ten sposób działają na nas z jednej strony nostalgicznie z drugiej pobudzająco. To wszystko za sprawą dobranej kolorystyki i wzorów, które w marynarskim wnętrzu są głównym motywem. Czerwono – niebieskie girlandy, poszycia poduszek czy koce ozdobione dodatkowo w kropki czy paski to właśnie styl marynistyczny. Do tego odpowiednio pasujące akcenty jak np. rysunki czy obrazy przedstawiające ocean lub okręty czy poduszki w kształcie koła ratunkowego. 

marine (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Morskie aranżacje w czerwonych i niebieskich barwach na białym tle to praktyczne i wyraźne rozwiązanie w aranżacji wnętrz. Warto do niego wybrać łączniki i gniazdka o klasycznym kształcie, funkcjonalne i ponadczasowe jak np. serie Berker B.Kwadrat.