Wbrew pozorom fakt posiadania psa, kota lub innego zwierzaka w domu znacznie może wpłynąć na styl dekoracji, kolorystykę i fakturę mebli i detali. To na jakie się zdecydujemy może, a czasem wręcz powinno być bezpośrednio związane ze zwierzakiem z jakim mieszkamy.

Bardzo wiele osób posiada w swoich mieszkaniach i domach psa. Zwierze to może być duże lub małe, nauczone czystości lub bałaganiarz, może mieć krótką lub długą sierść i… możemy być na niego uczuleni lub nie. Wszystkie te elementy wpłyną na sposób dekorowania naszego wnętrza. Duże psy łatwo mogą sięgnąć pyskiem po coś co znajdzie się na ich wysokości, dlatego jeśli pies nie wie, że nie może ruszać ze stolika lub szafki przekąsek – warto zainwestować w wyższe meble, do których pies bezpośrednio nie dosięgnie. Małe zwierzęta natomiast przy wysokich szafkach czy stolikach mogą sobie zrobić miejsce do spania, traktując je jako swoistą ‘budę’. Również powinniśmy psy – małe i duże, uczyć aby nie wchodziły na sofę czy fotele, chyba że nie przeszkadza nam sierść w tych miejscach. Możemy w tym miejscu wybrać meble skórzane, do których sierść się nie wbija i można się jej łatwo pozbyć z powierzchni skóry. Ważne jest to w szczególności dla alergików, których sierść zwierzęca może mocno uczulać. Kolorystykę takich mebli też warto wybrać pod kątem zwierzęcia. Jeśli na przykład mamy białego psa, to jego sierść, chcąc nie chcąc będzie widoczna na ciemnych meblach i podłodze. Natomiast ciemnowłosy pies pozostawi widoczną sierść na jasnym wykończeniu pomieszczeń.

Innym zwierzęciem, często spotykanym w domu są koty. Te zwierzęta bardzo lubią chodzić swoimi ścieżkami a ponadto, posiadając ostre pazury – lubią je ostrzyć na różnych przedmiotach. Warto tu od razu zainwestować w odpowiednie meble dla kota na których będzie mógł robić swoją toaletę nie niszcząc przy tym naszego mieszkania. W przypadku posiadania kota dwa razy zastanówmy się czy chcemy posiadać firanki i zasłony. Koty bardzo lubią z nich korzystać w celu wydrapywania się, co może skutecznie je poniszczyć. Również jak psy, zwierzęta te lubią wysypiać się na naszych sofach i fotelach, w szczególności pod naszą nieobecność. Jeśli nie chcemy aby były widoczne ślady drzemki naszego pupila zainwestujmy w meble w kolorach zwierzaka lub skórzaną tapicerkę.

Bright elegant flat

Jeśli zdecydowaliśmy się trzymać w domu zwierzęta, które mają znacznie mniejszy wpływ na dekorację, również możemy zastanowić się nad upiększeniem ich kąta. Przykładem może być akwarium z rybkami. Ustawione przy niebieskiej ścianie będzie sprawiać wrażenie, że cała przestrzeń wokół jest morskim światem. Posiadamy chomika? Wówczas atrakcyjnie będzie zrobić fototapetę z dżunglą lub lasem w tle. Ustawiona w pobliżu liściasta roślinność doniczkowa spowoduje wrażenie, że będziemy czuli się jak w środku świata tego gryzonia. Również odpowiednie oświetlenie takich miejsc sprawi właściwe wrażenie. Niezbyt ostre, rozproszone światło spowoduje że nam i naszym pupilom będzie żyło się lepiej. Musimy jednak pamiętać aby detale również pasowały do wnętrza. Dlatego też proponujemy proste łączniki z serii Berker Arsys. Dzięki różnorodności materiałów, których użyto do jego wykonania, doskonale dopasowuje się do niemal każdego wystroju, zachowując jednocześnie swój styl.