Wakacyjne wyjazdy, szczególnie te zagraniczne, to doskonała okazja, by poznać nowe sposoby urządzania mieszkania. Każda kultura inaczej kreuje przestrzeń w architekturze i posługuje się innymi barwami. Ojczyste wnętrza, do których przywykliśmy, paradoksalnie pozwalają na głębsze i wyraźniejsze odczuwanie innych perspektyw. Dlatego podczas wakacyjnych wyjazdów warto zwrócić uwagę na to, jak w zwiedzanych przez nas miejscach urządza się mieszkania. Różnego rodzaju pamiątki, szczególnie te oryginalne kupione u lokalnego kupca, pozwolą zabrać ze sobą namacalną część „obcego” świata. Mogą stać się one doskonałą inspiracją przy aranżacji wnętrz.

azjaprzycisk

Pasjonaci Azji z pewnością postawią na drewna – merbau, palisandru, ratanu, które mogą odtworzyć orientalny styl. Zapewne zainspiruje ich zestawienie kolorów takich jak złoto, brąz i czerwień, które przywoła atmosferę Dalekiego Wschodu. Podobnie odpowiednie zastosowanie kolorów – złota, brązów i czerwieni, potrafi wnieść atmosferę i ducha Dalekiego Wschodu. Posążki Buddy lub hinduskich bożków będą pasować idealnie do takiego wnętrza. Mogłyby tu również pasować łączniki z kryształami Swarovskiego w wersji złotej lub złoto-czerwonej.

Z kolei skandynawski klimat może wprowadzić surowe drewno oraz połączenie szarości, brązów i bieli.Nie obejdzie się również bez drewnianej podłogi i różnych elementów wykonanych z tego materiału, zdecydowanie króluje tu naturalność i odwołania do przyrody. W takiej stylistyce dobrze odnalazłyby się proste technicznie rozwiązania jak łącznik Beker 1930, ale koniecznie w kolorze białym. Tkaniny powinny mieć paski lub kratkę, ale w jak najprostszym stylu. Dodatki tradycyjnego rękodzieła świetnie dopełnią ogólny efekt.

 

skandynawia1

 

To oczywiście tylko niektóre pomysły na urządzenie wnętrza. Oczywiście poza estetyką warto pamiętać również o funkcjonalności.Ważne jest, żeby każde miejsce spełniało swoje funkcje i odpowiadało osobistym preferencjom.