Styl glamour, czyli współczesna wersja barokowego przepychu, to prawdziwy hit ostatnich sezonów. Skąd wzięła się tak ogromna popularność tego stylu? Wydaje się, że jest on swoistą przeciwwagą dla równie modnego minimalizmu.

 

Aranżacja w stylu glamour potrafi oszołomić blaskiem. Kapiące złotem, kunsztownie zdobione ramy luster, staroświeckie kandelabry ciężkie atłasowe kotary i pikowane meble, składają się na obraz wnętrza opływającego pałacowym luksusem. W końcu glamour to przepych i blask, podkreślający wyjątkowy komfort życia. Zwolennicy tego stylu, mogą swobodnie zestawiać ze sobą stare meble i bibeloty nawiązujące do baroku, rokoko, czy czasów króla słonce. Z nastrojem wnętrza doskonale korespondują zdecydowane kolory, a wiec czerwień, fiolet a nawet czerń zestawiona ze złotem, różem czy bladym beżem. Wspaniale wyglądają też motywy florystyczne zestawione z kryształami i naturalna skóra z inkrustowanym, egzotycznym drewnem.

 

page-glamur

Jednak najważniejsze są dodatki, detale wykończeniowe. Jak w każdej aranżacji, to one, odpowiednio dobrane i zestawione- tworzą charakter wnętrza. Ciekawostką, którą z pewnością dostrzegli już zwolennicy stylu glamour są detale wykończeniowe, ozdobione kryształami. Przełączniki z serii TS Crystal Ball , których sercem jest kryształ Swarovskiego wyprodukowane przez firmę Hager, idealnie pasują  do takiego wnętrza. Nowoczesne, funkcjonalne i niezwykle eleganckie a przy tym posiadające wszelkie cechy stylu.

 

Glamour, to ciekawe rozwiązanie dla osób odważnych, które nie boją się śmiałych posunięć w aranżacji, jednak wymaga pewnego wysmakowania, ponieważ łatwo tu o przeładowanie, a stąd już tylko krok do kiczu.