Akcenty w mieszkaniu mogą przybrać różnoraki kształt – mogą to być kolory, wzory czy materiały. Jednym z takich detali mogą być orzeźwiające i pobudzające apetyt owoce. Jako dary natury idealnie wpasują się w wystrój wnętrz miłośników rozwiązań eko oraz smacznego jedzenia.

owocowo (1)

Owoce jako smaczne, słodkie i naturalne jedzenie jest przez nas praktycznie codziennie konsumowane. Ich różnorodność i kształt sprawiają, że można je zastosować również jako akcent dekoracji wnętrz. Odpowiedni dobór kolorów i faktur może sprawić, że nie tylko pobudzimy apetyt osób przebywających w pomieszczeniu ale również sprawimy, że będą oni zachwyceni niecodzienną aranżacją. Owocowe akcenty najczęściej możemy spotkać w kuchni, gdzie poza naturalnym koszem owoców możemy znaleźć obrazy, obrusy, ściereczki czy nawet talerze i solniczki. Wszystko w kształtach i kolorach owocowego raju. Osoby bardziej spragnione natury mogą zasadzić w doniczce owocowe drzewko, które w ciepłym klimacie w szybkim tempie urodzi nam smaczne pomarańcze lub brzoskwinie. Owoce to również dobry akcent w jadalni – na stole możemy postawić wielki kosz z owocami dla wszystkich członków rodziny i również zastosować owocowe akcenty na materiałach czy jako kształty np. wykończenia mebli. 

owocowo (2)

Dawniej często spotykane były obrazy przedstawiające martwą naturę z owocami w głównej roli zawieszone w salonach. Zdobiły one pomieszczenia gdzie przyjmowano gości oraz spożywano posiłki. W obecnych czasach nic nie stoi na przeszkodzie aby soczyste i barwne owocowe akcenty zdobiły wnętrza również pokojów dziennych. Za sprawą wzorzystych zasłon czy obić poduszek mogą nadać nowego, świeżego wyglądu klasycznym stylom wystroju wnętrz. W sypialni również możemy sprawić nieco owocowego charakteru. Za sprawą dobrze przemyślanych dodatków i kolorów możemy wydobyć z tych pomieszczeń na prawdę soczyste detale. Łazienka mogłoby się wydawać, iż nie jest dobrym miejscem na owocowe szaleństwo. Nic bardziej mylnego. Owoce w krainie wody to również dobry pomysł. Szczególnie jeśli mamy miejsce na zasadzenie naturalnych owocowych drzewek – wilgotne i ciepłe powietrze pomieszczeń sprawi, że będą szybko rosły i rodziły owoce.

owocowo (3)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Do tak smakowitych, świeżych i pachnących aranżacji zdecydowanie pasują równie rześkie i kolorowe łączniki serii R.1 w kolorach pomarańczy i truskawki.