Zaczął się październik a zatem studenci wracają do swoich mieszkań oraz czekających na nich obowiązków. Aby wesprzeć ich w tej trudnej drodze do upragnionego tytułu ukończenia studiów wyższych warto pomyśleć o aranżacji pokoju w przemyślany i kreatywny sposób. Studencie, wykorzystaj nasze propozycje lepszych warunków do nauki!

Dla każdego studenta okres nauki na uczelni wyższej to przede wszystkim czas nauki ale też czas usamodzielnienia się i wykorzystania okresu młodości. Dlatego też mieszkanie czy pokój w którym przebywa powinien być dostosowany do tych potrzeb. Jednym z najważniejszych elementów w aranżacji studenckiego mieszkania czy pokoju jest wygodne, duże biurko oraz ergonomiczne krzesła przy nim. Biurko do pokoju możemy kupić gotowe lub też zlecić jego realizację firmie tworzącej meble na wymiar. Bez względu na to co wybierzemy ważne jest aby pamiętać o jego rozmiarze – musi w końcu pomieścić najczęściej co najmniej otwartą książkę, notes z notatkami oraz laptopa. Dodatkowo oczywiście miejsce na kubek z kawą. Jeśli nasze biuro będzie małe, nasza nauka okaże się nieefektywna. Biurko można dopasować do panującego stylu w pokoju. Może być drewniane wpisujące się w styl rustykalny lub też z płyty MDF lub plastiku, pasujące do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Warto również pamiętać, aby biurko posiadało odpowiednie szafki i/lub szuflady w których możemy pomieścić długopisy, notatki itp. Taki element może być stałą częścią biurka lub też osobną szafką np. na kółkach, którą można swobodnie przemieszczać po pokoju.

page-student-1

W pokoju studenta warto pamiętać też o wygodnym łóżku. Bardzo często zdarza się, że do nauki przed egzaminem zasiadamy właśnie w tym miejscu. Warto zwrócić uwagę na jakość materaca i pościeli aby było nam wygodnie. Również dobrze przespane noce w wygodnym łóżku będą dla nas zbawienne podczas porannego egzaminu. Nie zapomnijmy również o czasie imprez. Jeśli nasze mieszczanie będzie miało posłużyć za miejsce organizacji imprezy, warto aby nasze łóżko posiadało odpowiednią przegrodę na pościel i w czasie wydarzenia spełniało funkcję sofy czy tapczanu. Jeśli dodatkowo w pomieszczeniu posiadamy miejsce na fotele, bardzo dobrze jeśli będą się one komponować stylem z naszym łóżkiem i biurkiem.

Akcesoria w pokoju studenta są równie ważne jak wymienione wyżej podstawowe meble – łóżko i biurko. Aby pracowało się łatwiej można na przykład ścianę nad biurkiem pomalować farbą tablicową przez co będziemy mogli szybko i bezproblemowo zapisać na takiej ‘tablicy’ nasze myśli i spostrzeżenia. Dodatkowo pasek z farbą magnetyzującą pozwoli na przywieszanie na magnesie notatek, zdjęć i innych elementów które są nam przydatne. Bardzo ważnym elementem studenckiego wnętrza jest też oświetlenie. Dobrze zaprojektowane spowoduje, że nauka będzie przyjemniejsza a nasz wzrok bezpieczny. Dlatego pamiętajmy przede wszystkim o trzech miejscach, w których powinno się znaleźć właściwe oświetlenie – nad biurkiem, przy łóżku oraz światło górne. Wszystkie możemy sterować za pomocą łączników Berker by Hager np. z serii R.3 która przez swój kontrastowy wygląd (kwadratowa ramka i okrągły przycisk) przypomina życie studenckie – pełne obowiązków ale też upragnionej wolności.

Różne aranżacje i pomysły na wnętrza dla studenta i nie tylko możecie również znaleźć na naszym profilu www.facebook.com/hagerhomepl. Zachęcamy do polubienia i śledzenia pomysłów na aranżację wnętrz i nie tylko!