Dopełnieniem stylu industrialnego czy minimalistycznego są drewniane wykończenia lub oryginalne drewniane meble. Nadają one pomieszczeniom ton ciepła, przytulności i bezpieczeństwa. Dzieje się tak dzięki naturalnym wzorom i kształtom, które dobrze wpasowują się w wystrój mieszkania. Takie proste drewniane meble, blaty, czy drewniane dodatki dodają naszym wnętrzom uroku i lekkości. Najlepiej wyglądają zestawione z naturalną bielą i chłodnym szkłem. Zgodnie z najnowszymi trendami meble drewniane uznawane za ‘tarasowe’ śmiało możemy wykorzystywać w naszych pokojach czy łazienkach. Plecionki, czyli meble z rattanu, miękkie i miłe w dotyku tworzą namiastkę lata w niepogodę.

Coraz modniejsze jasne, zamknięte w prostych formach drewno podkreślić można dzięki wykończeniom z kutego żelaza, niepoddanym żadnym modyfikacjom. Wyraźne linie uchwytów oraz płaszczyzny hartowanego i zbrojonego szkła tworzą spójną całość i idealnie pasują do współczesnych wnętrz, gwarantując solidność wykonania i wytrzymałość.

 

 page-surowe-drewno-w-domu

 

Drewno jednak potrzebuje zabezpieczenia przed niekorzystnymi czynnikami, jakie panują w naszym domu. Aby we wnętrzu utrzymać naturalne surowe drewno warto wykończyć go naturalnie np. woskiem pszczelim. Jeśli chcemy nadać drewnu kolor a jednocześnie zachować rysunek słojów drewna należy wykorzystać możliwości transparentnego wykończenia. Dzięki niemu nasze surowe drewno stanie się aksamitne w dotyku. Możemy też drewno pomalować farbą kryjącą. Stracimy jednak wtedy efekt naturalności drzewa.

Pomieszczeniem, które może budzić kontrowersje związane z drewnem jest łazienka. Drewno w łazience gości dopiero od niedawna. Wielu osobom wydaje się zbyt wrażliwe na wpływ zmiennej wilgotności i temperatury. Dlatego w naszej łazience idealnie sprawdzi się drewno twarde, stabilne z niskim współczynnikiem skurczu – np. drewno egzotyczne. Oczywiście drewno takie należy zabezpieczyć za pomocą olejowania, lakierowania lub woskowania.

Do naszych surowych wnętrz idealnie pasują porcelanowe łączniki Berker by Hager – Serie 1930 Rosenthal. Za ponadczasową, klasyczną formą kryją się najnowsze rozwiązania techniczne. Perfekcyjne połączenie dla wszystkich, którzy cenią wyjątkowość. Łączniki serii 1930 Rosenthal oznaczają prawdziwy powrót do korzeni klasycznej konstrukcji dawnych łączników, więc w pewnym sensie, każdy z nich stanowi namacalny kawałek historii projektowania.