Kolor czerwony kojarzy nam się z ciepłem, ogniem, miłością. Mało kto decyduje się na użycie właśnie tej barwy na dużych powierzchniach swojego domu. Odpowiednio dobrany jednak podkreśla charakter mieszkańców oraz nadaje unikatowy wygląd pomieszczeniu.

Czerwony jest najgorętszym kolorem ze wszystkich. Od najdawniejszych czasów był uznawany za kolor życia i skrajnych uczyć jak miłość czy nienawiść. W Chinach czerwony jest kolorem szczęścia, powodzenia i miłości. W tamtych regionach panny młode na ślub zakładają właśnie czerwone suknie.W południowej Afryce natomiast stanowi kolor żałoby. Czerwony od wieków jest uznawany za kolor prestiżowy – polska szlachta nosiła buty i szaty wierzchnie barwione na krwisto-czerwono, złoty polski nazywano potocznie „czerwonym”, czyli szlacheckim. Ponadto kolor ten kojarzony jest z miłością (czerwona róża, czerwone serduszka walentynkowe) i pasją (gorące uczucia – płomień). Czerwień symbolizuje też siły witalne, życie i piękno. Jeśli chcemy pokazać nasze cechy takie jak ekstrawertyzm, odwagę, asertywność, determinację, przyjazność, ciepło czy wrażliwość, właśnie ten kolor powinniśmy wybrać do dekoracji naszego wnętrza domu czy mieszkania.

 

 page-czerwony-1024x914-627x559

 

Badania pokazują, że czerwień najsilniej stymuluje ludzką psychikę. Dlatego też często odradza się malowanie całych pomieszczeń kolorem czerwonym. Dużo lepiej będą na nas oddziaływać stonowane odcienie czerwieni lub kolory pastelowe. Ponadto czerwony jest kolorem dynamicznym i przykuwającym uwagę. Idealnie pasuje do pomieszczeń, w których panuje duży ruch, jak na przykład hall, korytarz, pokój do ćwiczeń czy kuchnia.

Do czerwonych ścian proponujemy wam serie Berker By Hager B.7 z czerwoną ramką. Przejrzyste wzornictwo Berker B.7 komponuje się idealnie z najprzeróżniejszymi stylami wystroju wnętrz. Dzięki temu rozwiązaniu łączniki będą subtelnie pasować do całej czerwonej powierzchni ściany w naszym pomieszczeniu.