Z jakim kolorem najbardziej kojarzy się Boże Narodzenie? Zdecydowanie z białym, zielonym bądź czerwonym. Ten ostatni jest klasycznym wyborem przy świątecznej dekoracji wnętrz – dodatki w tym odcieniu sprawdzają się zdecydowanie najlepiej. Ich siła polega na tym, że idealnie kontrastują z zielonymi igłami choinki czy liśćmi ostrokrzewu, dobrze wyglądają także w towarzystwie skrzącego się srebra czy złota.

W nowoczesnych świątecznych aranżacjach od lat dominuje czerwień. Ta elektryzująca, rozgrzewająca i dynamiczna barwa świetnie pasuje do pomieszczeń, w których panuje duży ruch – świetnie sprawdza się na przykład w korytarzach, pokoju do ćwiczeń czy kuchni. Jest to dość odważny kolor, który komponuje się dobrze tylko z niewieloma innymi barwami – należy więc łączyć go umiejętnie. Przede wszystkim należy pamiętać, że w przypadku dodatków czerwień najlepiej sprawdza się w niewielkich dawkach. Zbyt dużo czerwonego koloru we wnętrzu może sprawić, że staniemy się rozdrażnieni. Dekoracje w tej tonacji są jednak świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy nieco ożywić wnętrze i przełamać jego kolorystykę.

 hager-page-czerwony-swieta

Święta to idealny moment, aby rozpocząć eksperymenty z czerwienią. Warto zacząć od drobnych dodatków takich świeczniki, wazony, ramki do zdjęć bądź inne dekoracje utrzymane w tej tonacji kolorystycznej. Bardzo dobrze sprawdzają się także karmazynowe poduszki, bordowe zasłony czy wiśniowe narzuty bądź obrusy. Dla tych, którzy są kreatywni i chcą stworzyć coś własnego na Święta, bardzo dobrym pomysłem jest stworzenie własnych ozdób i umieszczenie ich na ścianach, choince czy przy kominku.

Bożonarodzeniowa atmosfera udzieliła się także w świecie łączników. Berker By Hager proponuje innowacyjne połączenie kolorów – zgrany duet bieli i czerwieni. Takie łączniki zdecydowanie upiększają pomieszczenia dodając im dużo energii i zmieniając ich oblicze nie tylko na Święta. Jest to dobry pierwszy krok na rozpoczęcie eksperymentów z tą niełatwą barwą. Łączniki oraz inne dodatki z czerwonymi elementami znakomicie sprawdzają się w minimalistycznie urządzonych wnętrzach. Ocieplają tego typu aranżacje i nie pozwalają, aby szybko się nudziły. Doskonale współgrają także z innymi stylami i stanowią ciekawy element przykuwający uwagę – nie tylko świąteczną porą.