Biały to zdecydowanie barwa kojarzona z nowoczesnością. Ściany w tym kolorze przeżywają właśnie renesans. Co więcej, popularne są nie tylko ściany utrzymane w tej barwie, ale także podłogi i całe wyposażenie pokoju. Największą zaletą bieli jest jej uniwersalność – w zasadzie pozwala na nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wnętrze z białymi ścianami można całkowicie zmieniać i modyfikować przy dobraniu odpowiednich dodatków.

Projektanci odnajdują nieograniczone możliwości przy użyciu koloru białego. Przede wszystkim barwa umożliwia kreowanie różnorodnego nastroju w pomieszczeniu. Z jednej strony pozwala na uzyskanie surowego, chłodnego, wręcz laboratoryjnego wyglądu pomieszczenia – białe ściany rozjaśniają wnętrza oraz wywołują wrażenie czystości i przestrzeni. Z drugiej strony, jeśli komuś takie aranżacje kojarzą się ze sterylnym wyglądem, nie ma nic prostszego na ocieplenie ich inną barwą. Aby uzyskać bardziej przytulny wygląd dobrym pomysłem jest zastosowanie pastelowych odcieni lub przełamanie bieli ciepłą barwą drewnianych mebli.

Pure white bathroom interior with separate bathtub

Wbrew pozorom biel to nie jest tylko jedna konkretna barwa, lecz szeroki zakres odcieni. Zalicza się do nich odcienie lekko żółte, niebieskie czy szare. Występuje biel chłodna, jak i ta cieplejsza, które dodatkowo można nasycać oświetleniem. Kolor ten odbija światło, które optycznie powiększa pomieszczenie i odświeża je. Przy oświetleniu żółtym uzyskujemy efekt słonecznego, energetyzującego wnętrza, natomiast cień sprawia, że w pokoju dominują szarości. Ciekawie wyglądają też połyskujące białe farby, na przykład perłowa.

Berker by Hager zainspirowany bielą stworzył serię eleganckich, porcelanowych łączników, które wyglądają niezwykle stylowo i dobrze komponują się z białymi ścianami. Biel połączona Ze szlachetnymi materiałami daje wyrafinowany efekt rodem z luksusowego apartamentu. We współpracy z najbardziej kreatywną marką niemieckiej porcelany, Berker by Hager stworzył Serie 1930 w wersji wykonanej z prawdziwej porcelany Rosenthal. Wrócono do korzeni klasycznych łączników obrotowych, podobnych do tych używanych przez mistrzów Bauhausu. Dzięki połączeniu szlachetnego surowca z klasycznym projektem uzyskano nietuzinkowy efekt.

paint-cza