Zbliża się koniec roku, więc warto przyjrzeć się prądom, które będą dominować w nadchodzącym sezonie. Jednym z najbardziej popularnych trendów jest odważne wyposażenie mieszkania. Wariantów jest wiele – soczyste, nietuzinkowe kolory, niecodzienne faktury czy materiały daleko odbiegające od klasycznych. Architekci prześcigają się w prognozowaniu, która barwa zdominuje najbliższe miesiące oraz podbije serca projektantów wnętrz. W czołówce utrzymuje się morski, turkusowy oraz pastelowe odcienie błękitu.

Mówi się, że morski i turkusowy są na tyle wyraziste, że najlepiej łączyć je z neutralnymi barwami, które je podkreślą. Jest to prawda, ale jednocześnie są to odcienie, które zaskakująco dobrze sprawdzają się także w różnych, nawet najbardziej śmiałych połączeniach. Doskonałe zestawienie we wnętrzach tworzą zarówno z chłodnymi szarościami jak i ciepłymi odcieniami brązów, a także drewnem będącym ich naturalnym uzupełnieniem. Morski i turkus świetnie prezentują się w duecie z oranżem czy amarantowym tworząc zaskakujące kompozycje. Nic jednak tak nie podkreśla obu kolorów jak połączenie z pastelami. Warto postawić na delikatny róż, który złagodzi ogólny wygląd i doda subtelności.

 Bathroom interior

Eksplozja kolorów będzie modna nie tylko w zestawieniach kontrastowych, ale też harmonijnych, gdzie współgrają ze sobą tony danych kolorów. Morski możemy więc bez obaw łączyć z innymi odcieniami turkusu czy zieleni. Jest to propozycja dla tych, którzy poszukują sposobu na odświeżenie wnętrza. Połączenie morskiego z odcieniami błękitu da efekt oceanicznego bezkresu, dynamicznego i chłodnego, ale jednocześnie przyjaznego wnętrza. Zestawienie z odcieniami zieleni – miętowym, limonkowym czy szmaragdowym, zaowocuje w soczystą i energetyczną kombinację.

W nadchodzącym sezonie nie można bać się eksperymentów związanych z dekorowaniem wnętrz. Kolor morski czy turkus często kojarzą się ze stylem marynistycznym, jednak warto z niego zrezygnować na rzecz motywów kwiatowych. Odpowiednio dobrane kwiaty podkreślą oryginalność pozostałych elementów. Warto postawić na elementy florystyczne szczególnie w postaci tapet na ścianach, dywanów, bądź zasłon

Do wszelkich aranżacji, w których morski czy zbliżone do niego barwy odgrywają ważną rolę, doskonałym dodatkiem jest łącznik Berker by Hager z serii Twinpoint. Jego ciekawy design z pewnością przykuje wzrok. Zielono-niebieska otoczka przycisku idealnie wtopi się w tło stanowiąc doskonałe uzupełnienie dla morskiego koloru ścian, bądź elementów dekoracyjnych. Taki detal sprawi, że wnętrze będzie całkowicie wykończone, a projekt przemyślany i spójny.

Odważne, energetyzujące kolory to według trendsetterów domena zbliżającego się roku. Wśród nich szczególną pozycję zajmuje kolor morski i turkusowy, które z jednej strony relaksują i przywołują sielskie wspomnienia, z drugiej pobudzają i napędzają do działania. Zarówno spokojna jak i intensywna wersja znakomicie sprawdzi się w przyszłorocznych aranżacjach.