Styl industrialny w architekturze wnętrz jest silnym trendem, który nie przemija od kilku sezonów. Najczęściej stosowany jest w pokojach dziennych, ale inspiracja tym stylem świetnie sprawdzi się także przy urządzaniu łazienki. Problemem może okazać się wybór dodatków – czym kierować się przy ich doborze, aby z jednej strony upiększyć wnętrze, a z drugiej pozostać wiernym jednemu stylowi?

Przemysłowe motywy najłatwiej zastosować w dużych przestrzeniach, jednak dobrze sprawdzają się także w niewielkich pokojach. Utrzymanie aranżacji w tym stylu optycznie powiększa wnętrze: chłodne kolory sprawiają, że ściany wydają się bardziej oddalone od siebie. Surowy klimat można stworzyć w prosty sposób operując odpowiednimi barwami i materiałami. We wnętrzu powinny dominować: beton, szkło i stal oraz szarości – od jasnych po ciemne. Dodatki należy ograniczać do minimum, aby nie zakłócały pustej, chłodnej przestrzeni. W aranżacji łazienki w stylu industrialnym warto postawić na ciężkie metalowe bądź miedziane akcesoria, a także zastosować materiały wodoodporne, dzięki którym kabina prysznicowa czy zasłona nie są potrzebne.

Urządzając łazienkę kierujemy się wieloma aspektami, jednak priorytetem przy wyborze aranżacji powinno być nasze bezpieczeństwo, szczególnie w przypadku rozwiązań związanych z elektryką. Rozprowadzana wszędzie woda jest częstą przyczyną różnego rodzaju spięć, więc warto zainwestować w materiały, które ochronią nad przed tego rodzaju incydentami.

Nawet w wilgotnych i mokrych miejscach nie musimy rezygnować z estetyki. Hager ma w swojej ofercie produkty, które są całkowicie wodoodporne, przez co ich stosowanie jest bezpieczne nawet w pomieszczeniach narażonych na kontakt z wodą. Łączenie funkcjonalności z estetyką jest jedną z przewodnich idei marki, a w tej linii widać ją szczególnie wyraźnie. Produkty cechują się unikatowym designem i jednocześnie zapewniają mieszkańcom całkowite bezpieczeństwo użytkowania.

 page-wodoodpor-hager-horz

Wśród wodoodpornych rozwiązań Hagera znajdują się nie tylko łączniki, ale także programy podtynkowe dostępne także w wersji bryzgoszczelnej. Produkty zostały poddane testom i uznane za całkowicie bezpieczne w kontakcie z wodą.W surowy klimat industrialnych łazienek  idealnie wkomponuje się łącznik przeznaczony do montażu nadtynkowego – system Aquatec. Jest wykonany ze specjalnych materiałów odpornych na wodę, ale także na uderzenia i szkodliwe działanie substancji chemicznych, dzięki czemu idealnie sprawdza się nawet w ekstremalnych warunkach środowiskowych. Produkt może być stosowany w wilgotnych wnętrzach, ale także w pomieszczeniach budowlanych. Co ważne wykonany jest ze stali nierdzewnej, więc nie tylko odpowiednio chroni, ale także znakomicie komponuje się z industrialnym wnętrzem.

Urządzenie łazienki w stylu industrialnym to ciekawe rozwiązanie dla wszystkich zwolenników minimalizmu. Surowe, chłodne wnętrze jest niebanalne, ciekawe i świadczy o dobrym guście właścicieli. Największą zaletą urządzania łazienki w surowym, minimalistycznym stylu, jest możliwość jej łatwego remontu. Kiedy wnętrze przestanie odpowiadać użytkownikom,  mogą łatwo je przearanżować.