Wybrana kolorystyka we wnętrzu ma ogromne znaczenie – wiemy to nie od dzisiaj. Dlatego najczęściej pokoje dziecięce dekorowane są w wielobarwnych, nasyconych kolorach. Czy zatem szarości są odpowiednie do pokoju naszych pociech? Jak najbardziej tak! W szczególności jeśli mówimy o stylu minimalistycznym czy industrialnym.

Szara kolorystyka wcale nie musi być smutna i przygnębiająca. W zasadzie wystarczy dobrać odpowiednie odcienie szarego, urozmaicić je dodatkowymi kolorami, dodatkami i motywy, a efekt będzie naprawdę rewelacyjny! Na pierwszy rzut idzie biały. Pokoje dziecięce których kolorystyka jest biało szara są delikatne, lekkie i przyjemne. W szczególności jeśli szarości są jasne a dodatki miękkie i puszyste. Pamiętajmy aby taki pokój urządzać z głową. Małe dzieci szybko lubią brudzić posiadane przedmioty stąd też warto wybrać farby do ściany, tapety czy podłogę i meble które można łatwo czyścić. Delikatny szary i biały możemy wykorzystać przy inspiracji zimą i niebem. Delikatne, puszyste poduszki i koce. Na ścianach czy meblach wzory płatków śniegu czy gwiazd. 

szary-pokoj-dziecka (4)szary-pokoj-dziecka (2)szary-pokoj-dziecka (5)

Jeśli jednak nie jesteśmy przekonani do tak delikatnych kolorów, do szarości możemy dobrać w zasadzie każdy inny kolor. Musimy jednak pamiętać aby nie przesadzić z jego ilością. Bardzo atrakcyjnie z szarą kolorystyką współgrają żywe kolory: żółty, niebieski, zielony czy turkusowy. Od tego czy aranżowany pokój jest dziewczynki czy chłopca oraz od jego wieku będzie zależeć którą barwę i w jakiej ilości zastosujemy we wnętrzu. Warto jednak pamiętać aby dodatkowy kolor był ‘dodatkowym’ a nie dominującym ponieważ wówczas wnętrze może męczyć osoby w nim przebywające.

szary-pokoj-dziecka (6)

W pokoju dziecięcym musimy pamiętać o tym aby meble i dodatki były jak najbardziej bezpieczne a przy tym funkcjonalne i atrakcyjne. Warto poszukać w sklepach ciekawych rozwiązań, dzięki którym pokój naszego dziecka przeistoczy się w istny świat z bajki.  Elementy elektryki również nie muszą być nudne. Możliwość wyboru różnych kolorów ramek w serii R.1 zdecydowanie pozwala zaszaleć również i na tym polu.

szary-pokoj-dziecka (1)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com