Dzisiaj temat dość kontrowersyjny, bo podejmujący tematykę telewizora. W mieszkaniach młodych coraz rzadziej można znaleźć ten sprzęt. Wielu jednak nadal nie wyobraża sobie funkcjonowania bez niego. Jak zaaranżować wnętrze z telewizorem aby było funkcjonalne i estetyczne? To wbrew pozorom prosta sztuka.

TV (4)

Telewizory w obecnych czasach to rozmaite wielkości, jakość i rozwiązania. Mogą być małe i duże, plazmowe, LCD, LED, CRT, 3D, HD. To od nas zależy jaką wersję wybierzemy do naszego domu. TV mogą być montowane na ścianie, wewnątrz szafki czy stojące na szafce RTV. Ważna jest wielkość ekranu telewizora odpowiednio dobrana do wielkości pomieszczenia ale również odległość sofy, kanapy czy łóżka od TV, rozdzielczość ekranu oraz nasze indywidualne preferencje. Według zaleceń specjalistów, warto decydować się na urządzenie, którego przekątna stanowi maksymalnie 1/3 odległości od sofy. Niektórzy specjaliści oraz firmy proponują kierowanie się nie tyle samą odległością co optymalnym kątem patrzenia, tzn. by wzrok obejmował cały wyświetlacz bez rozglądania się na boki.

TV (2)

Do pokoju, poza wyborem telewizora musimy zastanowić się nad odpowiednim jego umiejscowieniem abyśmy nie musieli na niego patrzyć aby do góry aby pod kątem. Obecnie praktycznie do każdej stylizacji wnętrza możemy znaleźć ciekawe rozwiązania w formie szafek RTV lub po prostu zaadaptować tą przestrzeń pod swoje oczekiwania. Ciekawie wygląda telewizor zawieszony na ścianie, gdzie przestrzeń wokół niego stanowią delikatne szafki i półki. Innym często stosowanym rozwiązaniem są szafki RTV – niskie lecz długie, aby optycznie pasować do wielkości telewizora. Jeśli mamy taką możliwość ciekawym będzie telewizor chowany albo w szafce, albo w ścianie. Takie rozwiązanie zaskoczy niejednego z naszych gości.

TV (3)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Ostatnim krzykiem mody są wykonane samodzielnie ramy, w których umiejscowiony jest telewizor. Daje to niepowtarzalny efekt oraz pozwala na ukrycie kabli zwisających od telewizora. Pamiętajmy, aby podczas aranżacji wnętrza odpowiednio przewidzieć miejsce na telewizor i zaplanować gniazdka i łączniki tak, aby odpowiadały na potrzeby podpięcia tego sprzętu. W naszych aranżacjach proponujemy serie Berker B.kwadrat.