Grudzień to czas kiedy praktycznie każdy z nas zaczyna odczuwać świąteczną atmosferę. Atmosfera ta przenosi się z ulic, sklepów i kafeterii do naszego domu gdzie również warto zadbać o ten piękny klimat. I nawet jeśli za oknem jeszcze nie widać pięknych białych warstw śniegu, nic nie stoi na przeszkodzie aby już teraz udekorować wnętrze w świąteczne klimaty. Oczywiście idealnie do tego sprawdzą się kolory zieleni i czerwieni.

zielono-czerwono (4)

Praktycznie w każdym wnętrzu – zarówno w stylu minimalistycznym, kolonialnym, angielskim czy skandynawskim klimat świat będzie pasował. To od nas zależy w jak dużym stopniu i nasyceniu zdecydujemy się na jego wprowadzenie. Niemniej jednak grudzień to dobry czas aby odświeżyć pokrowce poduszek i zadbać o takie z wzorami świątecznymi – łosie, choinki, płatki śniegu itp. Również obrusy, ścierki, zasłony czy pościele możemy na ten czas wymienić na bardziej w klimacie Świąt Bożego Narodzenia.

zielono-czerwono (2)

Jeśli jesteśmy fanami zielono-czerwonej kolorystyki warto barwy te wprowadzić do wnętrza na stałe. Są to kolory kontrastowe, jednak idealnie ze sobą współgrające w odpowiedniej proporcji. Podczas aranżacji warto wybrać jeden z tych dwóch kolorów jako barwę dominującą i tak stworzyć klimat wnętrza. Zielona podłoga z jasnymi oliwkowymi ścianami będzie ładnie komponować się z skórzaną czerwoną sofą oraz lampami z czerwonymi kloszami. Również bordo na podłodze wraz z czerwonymi ścianami (musimy pamiętać aby nie przesadzić z intensywnością!) będzie odpowiednio wyglądać w połączeniu z zielonymi meblami oraz bujną roślinnością. Pamiętajmy aby sufity pozostawiać jasne, ponieważ zastosowanie na nich kolorów obniży optycznie pokój a przez to go zmniejszy.

zielono-czerwono (3)

Fani świątecznej atmosfery mogą zastosować w czerwono-zielonym pokoju klasyczne dodatki, które dekorować będą nasze wnętrze przez cały rok. Wykorzystanie na przykład oświetlenia choinkowego jako akcent dekoracyjny na ścianie będzie pięknie podkreślać subtelność wnętrza a różnokolorowe bombki przy lampie dodadzą wnętrzu dodatkowych kolorów. Tak samo seria Berker TS Crystal Ball której przycisk wykonany z kryształu Svarowskiego nada wnętrzu nowych barw i kształtów.

zielono-czerwono (1)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com