Duży, rodzinny, piętrowy dom to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie przestrzeń i prywatność. Projekt Salomon ma się czym pochwalić – obszerne pokoje, wiele zakamarków na przedmioty codziennego użytku oraz spora przestrzeń dzienna. Gdy zaaranżujemy wnętrze w stylu staroangielskim dom przypomni nam piękne czasy Wiktoriańskie.

projekt-salomon (1)

Projekt Salomon to budynek o współczesnej bryle, którego elementy elewacji wykonane są z drewna i kamienia. Budynek posiada wiele przeszkleń, które świetnie wpisują się w stylistykę miejską jak i pobliskich wsi. Przez to dom wydaje się być nowoczesny i przestronny. Jest to dom piętrowy, który jest ciekawą alternatywą do popularnych obecnie domów z poddaszem użytkowym.

projekt-salomon (4)

Na parterze znajduje się spora część otwarta – duży salon z kominkiem, jadalnia i kuchnia. Wszystkie pomieszczenia posiadają ciekawe zakamarki do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów np. przy kuchni znajdziemy spiżarkę oraz wyspę, w jadalni, schowane w ścianie szafki. Aranżacja tych pomieszczeń w stylu angielskim nawiązująca do czasów Wiktoriańskich to przede wszystkim delikatne, jasne meble, kwieciste wzory na sofie, zasłonach czy obrusie, delikatna, porcelanowa zastawa oraz lekkie, zwiewne firanki w oknach. Wszystko dopełnione romantycznymi bibelotami. W dalszej części parteru znajduje się również miejsce na gabinet, który w stylu angielskim powinien charakteryzować się masywnym, drewnianym biurkiem oraz biblioteczką pełną książek romantycznych autorów jak Jane Austen, Thomas Hadry czy Charlotte Bronte. Na parterze znajduje się również mała gościnna łazienka, wiatrołap oraz dwustanowiskowy garaż z pomieszczeniem gospodarczym.

projekt-salomon (5)

Na piętrze domu Salomon mamy trzy przestronne sypialnie oraz garderobę, łazienkę i pralnię. Istotnym faktem jest, że jedna z sypialni posiada własną małą garderobę i łazienkę przez co idealnie sprawdzi się jako miejsce wypoczynku rodziców. W sypialniach aranżowanych w stylu angielskim meble nie miały nowych, oryginalnych kształtów, bo w poczuciu ciągłości tradycji odwoływano się do form historycznych, przede wszystkim gotyckich i z epoki elżbietańskiej, swobodnie je interpretując i mieszając. Stąd też klasyczne angielskie duże łóżka ustawione w centralnym punkcie sypialni, pościelone delikatnymi tkaninami w jasne, kwieciste wzory to wyraz stylu. W garderobie, poza odpowiednio dobranymi frontami powinna się znaleźć również toaletka oraz wygodny fotel. Łazienka to natomiast wolno stojąca wanna, pięknie zrobione fronty szafek oraz oraz detale sprawiające, że angielska łazienka jest wyjątkowym miejscem relaksu. Całość dopełniają drapowane firany w oknach oraz klasyczna, angielska boazeria na ścianach.

projekt-salomon (2)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Styl staroangielski wymaga wyczucia oraz delikatnej ręki podczas aranżacji. Nie możemy zaburzyć tej romantycznej przestrzeni ciężkimi, twardymi akcentami. Do tak subtelnych wnętrz idealnie sprawdzi się seria Berker 1930 których kształt oraz charakter przypominają czasy wiktoriańskich aranżacji.