Po czym widać, że idzie wiosna? Chociażby po tym, że zaczynamy planować zmiany w naszych wnętrzach. Myślimy o wiosennych porządkach, przemeblowaniu a nawet całkowitym odświeżeniu naszego mieszkania czy domu. Jakie elementy dekoracji wnętrz wykorzystać, aby nadać wnętrzom nowego, wiosennego klimatu?

Pierwszym i jednym z najprostszych sposobów jest wymiana tkanin znajdujących się w pokoju. Możemy na przykład wymienić obrus na nowy, bardziej kolorowy lub zasłony, które w nowej odsłonie nadadzą pomieszczeniu nowego charakteru. Możemy również zdecydować się na wymianę poszycia poduszek na sofie a nawet wymienić całą tapicerkę. Wówczas zdecydowanie nada to naszemu wnętrzu wiosennego klimatu. Drobną, lecz znaczącą zmiana będzie też zmiana obić na krzesłach lub dodanie do nich nowego odświętnego wyglądu dzięki nowoczesnym pokrowcom. Poza tkaninami w mieszkaniu możemy zdecydować się na nowe kolory szafek, stołu, stolika czy krzeseł. Wystarczy kupić odpowiednią farbę i znaleźć popołudnie, aby odświeżyć meble. Dzięki temu nasze mieszkanie czy dom pozyska serię nowych mebli, za które nie musimy wydać ani złotówki. Bardziej radykalną zmianą jest pomalowanie ścian na nowy kolor. Możemy wybrać jedną ścianę, której nadamy intensywny kolor lub też zdecydować się na przemalowanie całego pomieszczenia. Zastosowanie na ścianie tapety pozwoli nam osiągnąć jeszcze ciekawsze rezultaty.

 page-wiosenne-klimaty (1)

Gdy jednak chcemy nadać naszemu wnętrzu tylko trochę nowego wyglądu możemy zdecydować się na wymianę detali. Nowa lampa razem z łącznikami i gniazdkami spowodują, że nasze wnętrza będą wyglądać jak nowe. Nawet w przypadku posiadania starych, nieodnowionych mebli czy niepomalowanych ścian. Oświetlenie gra główną rolę w każdym wnętrzu, więc jeśli zastosujemy nowe łączniki i lampy z pewnością spowodujemy, że nasi goście będą przekonani o wiosennym remoncie w naszym domu czy mieszkaniu. Do tego celu w szczególności polecamy serie Berker R.3 która łączy klasyczny, okrągły element centralny z kanciastą, nowoczesną ramką.