Zbliża się Wielkanoc, a wraz z nią czekają na nas duże, wiosenne porządki. Również jak w przypadku Świąt Bożego Narodzenia, chcemy udekorować nasze mieszkanie zgodnie z obowiązującą na zewnątrz wiosenna aurą. Najczęściej właśnie na Wielkanoc szykujemy wazony pełne bazi, rzeżuchę w ozdobnych pojemnikach czy kolorowe jajka – zarówno te wiszące, jak i spokojnie leżące w koszyku.

Wielkanoc najbardziej kojarzy się z kolorami wiosny – jasną zielenią, słonecznym żółtym i niebiańskim niebieskim. Takie kolory powinny dominować w dekoracji naszego domu. Na głównym miejscu jest świąteczny stół i oczywiście obrus, jakim go udekorujemy. Zazwyczaj obrusy występują w odcieniach bieli, jednak coraz częściej możemy spotkać nieco bardziej ekstrawaganckie kolorowe lub wzorzyste obrusy. Jeśli chcemy utrzymać tradycyjny klimat w naszym wnętrzu powinniśmy zdecydować się na również klasyczny biały obrus, jednak przełamany kolorowymi dodatkami. Warto wówczas wykorzystać ciekawe serwetki z wielkanocnym motywem. Ładnie prezentują się również obrusy w delikatną zieloną lub błękitną kratę. Dla odważnych polecane są mocno kolorowe obrusy, jednak w druga stronę jak do klasycznych – te powinny być przełamane białą zastawą i eleganckimi, białymi lub kremowymi serwetkami, bez dodatkowych wzorów. Na wielkanocnym stole nie powinno zabraknąć ozdób takich jak koszyczek z chlebem czy kolorowe, wielkanocne pisanki. Bardzo ciekawym dodatkiem do wielkanocnego stołu jest odpowiednia zastawa – kolorowe, fantazyjne kieliszki do jajek potrafią dodać niezapomnianego uroku do naszego wnętrza. Wyjątkowy klimat podkreślą także barwne świece – niekonieczne w tradycyjnych kształtach.

page-wielkanoc

Powinniśmy pamiętać, aby nie ograniczać dekoracji naszego wnętrza jedynie do stołu. Oczywiście jest to najważniejsze miejsce podczas wielkanocnego śniadania, jednak aby nasi goście oraz my czuli świąteczną aurę powinniśmy całe każde pomieszczenie pięknie, wiosennie udekorować. Przede wszystkim w naszych pomieszczeniach nie może zabraknąć kwiatów w intensywnych kolorach, które ożywią wnętrze nadając mu świeżości i radości. Idealne będą tu np. słoneczne żonkile czy tulipany.

Do tak ciepłych i wiosennych wnętrz z pewnością pasować będą nieco bardziej eleganckie, dodające charakteru łączniki Berker by Hager TS Crystal Ball. Sercem Berker TS Crystal Ball jest oszlifowany kryształ Swarovski, pod którym ukryty jest optyczny układ identyfikujący odbite promienie światła. Na wiosnę, łączniki Berker TS Crystall Bal idealnie odbijają światło dając wnętrzu niesamowitych refleksów świetlnych.