Wybierając kolory w naszym wnętrzu powinniśmy kierować się nie tylko tym, która barwa nam się podoba, ale również, jakie będzie jej oddziaływanie na domowników. Brązowy, kolor ziemi jest idealną barwą, jeśli chcemy poczuć się bezpiecznie. Jest to kolor działający na nas kojąco i relaksująco, jest ciepły i wyrazisty. Ponadto brązowy idealnie pasuje do drewnianych i ceglanych wykończeń w naszych pomieszczeniach.

Brązowy cieszy się dużą popularnością zarówno we wnętrzach klasycznych jak i nowoczesnych. Brązowe ściany mogą mieć wiele odcieni: ciemne, złamane, z dodatkiem czerwieni, cappuccino, czekoladowe itd. Są one eleganckie, pomimo że brązowy jest barwą natury. Ciemnobrązowe ściany czy czekoladowe sprawiają, że wystrój nabiera szyku. Są też dobrym tłem dla innych, bardziej jaskrawych, mocnych barw jak np. turkus, czerwony, fiolet czy morski. Pomieszczenia ze ścianami brązowymi w połączeniu z białymi dodatkami sprawiają wrażenie przytulnych, a zarazem eleganckich wnętrz. Brązowe ściany bardzo dobrze sprawdzają się w dużych pomieszczeniach – w salonie, sypialni czy przedpokoju. Niemniej jednak jasne odcienie brązu dobrze wyglądają również z nieco mniejszych pomieszczeniach. Jako kolor natury, brązowy bardzo dobrze pasuje do łazienek, w których z dodatkiem zieleni tworzy naturalny klimat.

 page-brazowy (1)

Najpopularniejsze obecnie są jednak panele w kolorze drewna – ciemnobrązowe idealnie sprawdzają się w mieszkaniach czy domach. Panele takie idealnie pasują do ciemnych mebli, przez co stanowią idealne połączenie między podłogą. Ciemna podłoga jest tolerancyjna, ryzykowny jest tylko kontrast ciemnej podłogi z śnieżnobiałymi ścianami. Codzienne przebywanie w takim pomieszczeniu może męczyć. Pamiętajmy też, że na ciemnobrązowej podłodze znać każdy okruszek czy osiadający kurz.

Do brązu idealnie pasują naturalne dodatki – dużo zieleni czy przedmioty z drewna. Niemniej jednak równie dobrze wyglądają wykończenia z metalu, które dodają wnętrzu elegancji. Do brązowej naturalnej aranżacji Berker by Hager proponuje łączniki Polo.fiorena których kolor i faktura idealnie pasuje do brązowych ścian.