Lato w pełni. Gorące dnie przeplatają się z ciepłymi wieczorami i nocami. Słońce w prawdzie świeci w zenicie dość wysoko, jednak ukrop wpadający do mieszkania przez okno może być nie do zniesienia. Warto właśnie w tym czasie zastanowić się nad osłoną przed słońcem – zasłonami lub roletami.

zaslony, rolety (5)

To jaką formę przyjmą elementy dekoracji okna zależeć może od wielu czynników. Zarówno od stylu wnętrza, przeznaczenia zasłony czy rolety jak również stron świata na które wychodzi nasze okno czy elewacji budynku. Tak, to jaką roletę czy zasłonę wybierzemy nie jest tak prostym zadaniem. W pierwszej kolejności musimy zdecydować czy chcemy tradycyjne zasłony z materiału, wieszane na karniszu które po odsłonięciu okna stanowią element dekoracyjny pokoju. Czy może zdecydujemy się na rolety, których zaletą jest niewątpliwie fakt, że zwinięte zajmują niewiele miejsca i nie rzucają się w oczy. Czy może odpowiednie do naszej aranżacji będą żaluzje. Mamy do wyboru zarówno poziome jak i pionowe. 

zaslony, rolety (4)

Bez względu na to, który rodzaj osłony przed słońcem wybierzemy, w każdym przypadku mamy możliwość dopasowania rozwiązania do naszych potrzeb aranżacyjnych. Warto zastanowić się nad wyborem koloru – powinien pasować zarówno do wnętrza, ale też w przypadku gdy chcemy uchronić się przed ostrym słońcem, roleta, żaluzja czy zasłona powinna być wykonana z ciemnego materiału, najlepiej takiego które odbija światło. Możemy dopasować osłonę do wnętrza decydując się na przykład na wzory, które dodadzą uroku i wpasują się w aranżacje pomieszczenia. Również wybór materiału może sprawić, że zasłona, roleta czy żaluzja będą idealnym elementem wykończenia wnętrza, dodatkowo podkreślającym jego charakter.

zaslony, rolety (2)

Bez względu na którą z wersji się zdecydujemy, powinniśmy pamiętać o spójności i szczypcie smaku podczas dobierania dodatków. W naszych propozycjach aranżacji wnętrz przedstawiamy serie: R.classic, R.1., R.3.

zaslony, rolety (3)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com