Nowoczesny, prosty i przestronny dom dla czteroosobowej rodziny. Tak można powiedzieć o projekcie E128. W dzisiejszej aranżacji pokażemy wam, jakby mógł wyglądać w nowoczesnym, ciepłym wydaniu. Styl na pograniczu minimalizmu ze skandynawskimi inspiracjami. 

 e128 (2) e128 (1)

E128 to dom o czterospadowym dachu. Prosta bryła połączona jest z uniwersalnym układem funkcjonalnym gdzie w części dziennej zaplanowano przestronny salon z jadalnią i otwartą kuchnią. W połączeniu z dodatkowymi pomieszczeniami dół domu staje się bardzo wygodny. W kuchni znajdziemy dodatkową spiżarnie, która jest pomieszczeniem gdzie możemy schować przydatne garnki, sprzęt AGD czy przetwory. Możemy również zdecydować się na nie zamykanie tej przestrzeni, zyskując w kuchni więcej miejsca. Narożne okno dodaje tutaj dużo światła a ponadto widać z niego wejście do domu przez co mamy wgląd na to co dzieje się na zewnątrz. Na parterze domu znajduje się także biblioteka, którą można przekształcić na domowe biuro czy pokój dla gości. Wszystkie pomieszczenia posiadają szerokie i wysokie okna oraz wygodne wyjścia na taras. Dzięki temu panuje we wnętrzu dużo światła. Całość warto wykończyć stylem minimalistycznym z nutką skandynawską aby nadać mu ciepła i rodzinnej atmosfery. Jasne kolory, miękkie i naturalne materiały, delikatne i proste kształty. Dopełnieniem będą detale w postaci ramek pełnych rodzinnych zdjęć, kwiatów w doniczkach i świeczników, które wieczorem dodają wnętrzu magicznego charakteru. 

 e128 (3)

W części sypialnej są trzy pokoje, z czego jedna sypialnia z łazienką i garderobą odpowiednia dla rodziców dając im swobodę i odrobinę intymności. Na górze domu znajdziemy również pomieszczenie rekreacyjne, łazienkę z wanną i prysznicem oraz schowek. Warto tą część domu zachować w podobnej stylistyce. Jasne kolory – biały, beżowy, czy pastele to idealne rozwiązania zarówno do sypialni jak i pokoi dziecięcych czy łazienki. Szklane, drewniane czy ceglane detale podkreślą naturalność wnętrza pomieszczeń. Sprawią też, że będziemy czuć się przytulnie i ciepło w każdym z nich. e128 (4)

Dom nie jest podpiwniczony, nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby to zrobić. Dodatkowe schody można zbudować np. w miejscu pomieszczenia technicznego przenosząc je pod powierzchnię ziemi. Ta dodatkowa przestrzeń pozwoli na przechowanie sprzętów, mebli czy przetworów w miejscu chłodnym i zacienionym. Dzięki temu rozwiązaniu nie będziemy mieć problemu ze starymi rzeczami, ponieważ obecnie projekt nie uwzględnia zbyt dużo przestrzeni na takie elementy.

e128 (5)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Styl minimalistyczny z elementami skandynawskimi możemy podkreślić serią R.classic. Te proste łączniki i gniazdka to klasyczny przykład sukcesu i wielkie dziedzictwo, które należy zachować i dalej rozwijać. W oko wpada proste pokrętło. Charakterystyczne są przejrzyste kontury pozbawione całkowicie ramek. Idealne jest połączenie z serią Berker R.1 wykonaną z identycznych materiałów z dodatkowymi funkcjami uzupełniającymi.