Mały, zgrabny, nowoczesny. Tak w skrócie można opisać projekt domu Z139, który zachwyca swoją budową, ale i przestrzenią jaką odnajdujemy na zaledwie 61 m.kw. powierzchni użytkowej. Nowoczesna aranżacja w połączeniu z ciepłymi klimatami Skandynawii czy afryki da efekt domu rodzinnego ale również niespotykanej dekoracji i pomysłowości mieszkańców.

Z139 (1)

W projekcie domu Z139 odnaleźć możemy 7 pomieszczeń, których skromna, lecz przemyślana aranżacja wystarcza do życia dla trzy a nawet czteroosobowej rodziny. Dom jest parterowy, jednak podzielony wyraźnie na strefę rodzinną i prywatną. Z lewej odnaleźć możemy otwartą kuchnię z salonem i przestronnym wyjściem na zadaszony, obszerny taras, przez co w ciepłe miesiące nasza przestrzeń tych pomieszczeń zdecydowanie się powiększa. Taras w projekcie jest odsłonięty, jednak istnieje możliwość zabudowania go i stworzenia zimowego ogrodu. Wówczas całorocznie możemy cieszyć się z piękna otaczającej nas natury. W centralnym punkcie domu mamy 5 metrową łazienkę, natomiast z drugiej strony wejście do domu (hol) oraz pomieszczenie gospodarcze. Prawa strefa, to przestrzeń prywatna z dwoma sypialniami. Cały budynek ma zaledwie 11 metrów długości i 7 metrów szerokości dlatego idealnie wpasuje się nawet na niewielkiej działce.

Z139 (2)

W projekcie zastosowano wiele dużych przeszkleń o niestandardowych wymiarach. Okna sięgają znacznie niżej niż w domach, gdzie stosowane są grzejniki pod parapetami, wyjście na taras natomiast to okno sięgające niemalże do dachu. Przez to w salonie zyskujemy piękną przestrzeń aż do stropu dachu, zyskując tym samym oddech na dość małej powierzchni (kuchnia z salonem zajmuje 25 m.kw.). Styl eklektyczny, zaproponowany do aranżacji domu Z139 to  łączenie w jednej budowli / wnętrzu, w sposób swobodny często niezgodnych ze sobą, elementów wybranych z różnych stylów architektonicznych. Na pierwszy rzut oka, może się wydawać że styl ten jest przesadzony i niepoważny. Nic bardziej mylnego. Odpowiedni dobór akcentów, materiałów oraz form sprawia, że wnętrze jest oryginalne i oddaje charakter mieszkańców. Prostota stylu minimalistycznego dodaje pomieszczeniom przestrzeni, natomiast styl skandynawski ociepla go i sprawia, że czujemy się jak w domu. Akcenty afrykańskie dodają temperamentu i charakteru, prostym jednokolorowym przestrzeniom. Zarówno w salonie jak i łazience, lamparcie cętki oraz owcza wełna będą wyglądać niesamowicie. A proste i klasyczne łączniki i gniazdka będą podkreślać minimalizm wnętrza oraz nie będą zakłócać zwierzęcego temperamentu afrykańskich detali. Seria Berker B.Kwadrat idealnie nadaje się do naszej propozycji.

Z139 (3)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com