Małe może być zarówno piękne jak i funkcjonalne. Wszystko zależy od dobrej, przemyślanej aranżacji. Szczególnie gdy do dyspozycji mamy kawalerkę. Jak zaaranżować małą przestrzeń aby była wygodna i praktyczna. Oto kilka wskazówek.

kawalerka-w-krakowie (2)

Mieszkanie na Krakowskim Pogórzu Duchackim to idealne miejsce dla osób ceniących sobie zielone, ciche tereny oraz szybki dostęp do centrum miasta. Tuż za oknami rozciąga Park Rzecznego Drwinka. a dojazd do Dworca Głównego szybkim tramwajem zajmuje zaledwie 20 minut. Mieszkanie, nawet tak małe jak 28 metrowa kawalerka, to spełnienie marzeń singla lub dwuosobowej rodziny.

kawalerka-w-krakowie (1)

W jednym pomieszczeniu praktycznie łączymy ze sobą trzy, a nawet cztery pomieszczenia: przedpokój, kuchnie, jadalnie i salon. Osobna jest tylko łazienka, w której jesteśmy w stanie zamontować wannę. Aranżacja takiej przestrzeni wymaga sporek kreatywności ale też zmysłu logistycznego. Przedpokój to zaledwie jedna wnęka na szafę oraz ściana na wieszaki czy półkę na buty. Praktycznym rozwiązaniem w tej przestrzeni będzie zdecydowanie możliwość zamontowania szafki na buty na drzwiach – wejściowych lub tych od szafy.

kawalerka-w-krakowie (4)

Kuchnia – skromna, lecz funkcjonalna. mieszcząca wszystkie potrzebne sprzęty: lodówkę, kuchenkę, mikrofalówkę czy zlew. formą oddzielenia przestrzeni kuchennej od salonu jest stolik jadalny który może być wykorzystywany jako miejsce pracy przy komputerze. Innym pomysłem jest stworzenie wyspy, która służyć może jako przedłużenie blatu kuchennego. Salon to prawie 16 metrów do zagospodarowania. Aby żyło się wygodnie i funkcjonalnie warto wybrać rozwiązania wielofunkcyjne jak np. fotele i sofa w jednym. Szafki w stolikach czy miejsce na przedmioty w pufach. Oczywiście odpowiednie zagospodarowanie ścian również jest istotne aby optycznie nie zmniejszyć przestrzeni.

kawalerka-w-krakowie (3)

Źródło zdjęć: www.pinterest.com

Oświetlenie w tak małej przestrzeni jest bardzo ważnym elementem. Wszystkie gniazdka i łączniki powinny znajdować się w wygodnej odległości od głównych miejsc przebywania domowników. Seria Berker 1930 idealnie podkreśli małe, funkcjonale wnętrze. Doda też aranżacji niepowtarzalnej harmonii i stylu dzięki okrągłemu kształtowi.